son haberler

Ünye’de 24 Bin 235 Öğrenci Dersbaşı Yaptı

Yayınlanma Tarihi: 6 Eylül 2021 okunma

Ünye’de 24 Bin 235 Öğrenci Dersbaşı Yaptı
Eğitim
0

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı ilk ders zilinin çalmasıyla başladı. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci, Ünye’de ise binlerce öğrenci dersbaşı yaptı.

Ünye’de ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde toplam 24 bin 235 öğrenci uzun bir tatilin ardından sınıflarda yerlerini aldı.

Ünye’de 91 okul kapılarını öğrencilere açarken bu yıl da geçen yıl olduğu gibi pandemi kuralları uygulandı. Sosyal mesafe, maske ve hijyene dikkat çekilirken öğretmenler ve okul idarecileri sık sık uyarılarda bulundu.

“Hedefimiz Haftanın Beş Günü Yüz Yüze Eğitim Verebilmektir”

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür TOKGÖZ, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı nedeniyle yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “2021-2022 eğitim- öğretim yılının hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tüm dünyanın içerisinden geçtiği zorlu pandemi döneminin en riskli zamanlarında bile öğrencilerimizle bağımızı sağlam tutmaya gayret ettik. Öğretmenlerimiz sayesinde uzak mesafeleri yakın ettik. Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi bu yıl öncelikli hedefimiz hijyen şartlarına dikkat ederek ve gerekli tedbirleri alarak bütün kademelerdeki öğrencilerimize haftanın beş günü yüz yüze eğitim verebilmektir. Her zaman olduğu gibi yine öğretmenlerimizin ve velilerimizin desteğiyle bu zorlu süreçlerin içerisinden başarıyla geçebileceğimize olan inancımız tamdır.”

“91 Okulda 24 Bin 235 Öğrenci Dersbaşı Yaptı”

“Bu yeni eğitim- öğretim yılında, Ünye ilçemizde 91 okulumuzda; 1.390 anaokulu, 6.992 ilkokul, 7.043 ortaokul, 8.368 lise,442 açıköğretim olmak üzere toplam 24.235 öğrencimizle eğitim faaliyetlerimiz devam edecektir. Sevgili öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin derslerde herhangi bir sorunla karşılaşmaması için okul ve kurumlarımızda gerekli tüm sağlık tedbirleri alınmış ve gerekli kontroller sağlanmıştır. Başta eğitim- öğretim hayatına yeni başlayan öğrencilerimiz olmak üzere bütün öğrencilerimiz için başarılı ve sağlıklı bir dönem olması en büyük gayemizdir. Bir kez daha 2021-2022 eğitim-öğretim yılının eğitim camiamıza, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ederek bütün öğrencilerimize zihin açıklığı diliyorum.”

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.