son haberler

81.82.83….ÇÜŞŞŞŞŞ

Yayınlanma Tarihi: 6 Ekim 2017 okunma

Ahmet ALTUN bizimahmet52@hotmail.com

Gözünün bebeğine kibrit çöpünü tutarsan arkasındaki ormanı göremezsin..!

Salı günü grup toplantısında Sayın Bahçeli “beş bin ülkücü hazır” derken ciddi olduklarını söyledi. Gözünü sevdiğimin adamı, baştan sona kadar hatalı olan cümleyi tekrar edip teyit etmenin ne alemi var. Bu kadar sorunsuzca, bu kadar boş laf etmene ne gerek var! Hadi sen düşünemedin, yanındaki kurmaylar, danışmanlar da mı, bu kadar boş adamlar seni uyarmıyorlar. Beş bin ülkücü ile nereye gideceksin, nasıl gideceksin, gidince ne yapabileceksin. Hadi hepsinden vazgeçtim, madem o kadar ciddisin neden bunu ekranlardan dünyaya ilan edersin, gidersen çaktırmadan git. Bir şey yapacaksan yap ve ayrıca bu ülkenin ordusu yok mu? bu işi onlar yapamıyorlar da sen mi yapacaksın?

Ne taraftan bakarsanız bakın. bir devlet adamına, siyasi parti liderine uymayan bir açıklama oldu. Zamanı geldikçe bizi sevmeyenler bu cümleyi sıkça kullanacaklardır. Gelelim Sayın Cumhurbaşkanı’na. O da başkomutan sıfatında ve diyor ki “biz orada boşuna mı tatbikat yapıyoruz” bu cümle zamanı gelince Kuzey Irak’a askeri müdahale edeceğiz demektir. Ama adama sormazlar mı, orada Türkmenler işkence edilip kovulurken, evlerinden olup nüfus kayıtları silinirken, asimile edilirken neredeydin, sesin çıkmadı. Şimdi her taraf yangın yeri, sen müdahaleden söz ediyorsun. Bu nasıl olacak? Kaldı ki o bölgeye hakim Amerika ve onlar düşmanlarına sürekli yardım yapıyor. Terör örgütlerini silahla besliyor. Rusya ve İran’ın yanında olması çok da güvenilir bir şey değildir. İran ve Irak merkezi yönetimle beraber hareket etmek sadece sınır güvenliği açısından önemlidir. Bunun bir adım ötesi ve mutlaka iyi takip edilmesi gereken konu ekonomik olanlardır. Çünkü yüzü oraya dönük herkes ekonomik çıkar peşindedir.Yoksa kim ölmüş, kim kalmış kimsenin umurunda değildir

Kafama takılan bir açıklama da Dışişleri’nden geldi. Diyor ki Çavuşoğlu, “Barzani inadından vazgeçerse eski dostluk kurulur, ilişkiler normale döner.” Yani Barzani geri döner umudu taşıyor, böyle acemi açıklama olur mu? Ertesi gün karşı hamle geldi ve açıklandı; “meclis ve Başkanlık için seçimlere gidiyoruz”.

Bizim siyasilerimize nazar değmediyse kesin gözlerine kibrit çöpü girdi.

Kalın Sağlıcakla

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları.

Vize Bize Vız Gelir

13 Ekim 2017