son haberler

Ahmet Hakan’a Yapılan Saldırı Basın Özgürlüğüne Yapılmıştır…

Yayınlanma Tarihi: 1 Ekim 2015 okunma

Şakir GÜREL sakirgurel@hotmail.com

Yeni ünlenmeye başladığı yıllardı. Milli Görüş sahibi insanların bağışları ile kurulan Kanal 7 Televizyonu’nda Haber Müdürlüğü ve Anahaber Spikerliği yapıyor, İskele-Sancak programını sunuyordu. İyi bir gazeteci ve başarılı bir televizyoncuydu. O gün kendisi de, program yaptığı kanalı da, bugün iktidar olanların yanında ve yakınındaydı. Aslen Yozgatlı, Babası müftü, kendisi imam-hatip mezunu, “İYİ ÇOCUKTU, BİZİM ÇOCUKLARDAN”dı sevgili Ahmet Hakan.

Programlarından birinde, Türkiye’de Radyo ve Televizyon yayıncılığı alanında yaşanılanları, medyanın sorunlarını, o zamanlar yeni kurulan RTÜK’ü canlı yayınında konuşmuşluğumuz da oldu.

Aradan 15-20 yıl geçti. O günün mağdurları bugün iktidar oldu. En az 7-8 yıl Türkiye’yi başarı ile yönetti. Ahmet Hakan ise hala iyi bir gazeteci ve başarılı bir televizyoncu. Nüfusa kayıtlı olduğu kütüğü, Annesi, Babası, okulu, kendisi aynı Ahmet Hakan’ın. Sadece çalıştığı kurumunu değiştirdi “TUKAKA” oldu. Bu kadarı yeterlimiydi tukaka olması, saldırılması, sövülmesi, dövülmesi için? İnsan hakları, Demokrasi ve Basın özgürlüğü adına elbette hiçbir sebep yeterli değil ve olamazdı amma, Ahirete İman edenler bağlantıyı cennet ile demokrasi arasında değil dayak arasında kurarak yetiştikleri, yetiştirildikleri için bu ve benzeri sonuçlar yaşandı. Hz. Allah Kur’an-ı Kerim’inde, insan canına kıymayı açıkça haram kıldığı, yasakladığı halde, Allah Allah nidaları ile canlara kıyanların, yine Allah Allah nidaları ile canlarını teslim ettikleri bir dünyada yaşadığımızı göz önünde bulundurursak, yaşadıklarımıza çok ama çok üzülüyoruz da çok şaşırmıyoruz. Dileriz bu son olur.

Sevgili Ahmet Hakan’a ve Doğan Medya Grubuna yapılan saldırıyı kınıyor, geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

2 Yorum

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları.