son haberler

Kadın Futbol Takımına Tatlı Ziyaret!

Yayınlanma Tarihi: 9 Eylül 2021 okunma

Kadın Futbol Takımına Tatlı Ziyaret!
Spor
0

Ünye Gücü Kadın Futbol Takımı kamp çalışmalarının ilk etabını tamamlayarak sezona hazırlanırken Ünye Kadıneli Dokunyordu Derneği yönetimi’nden futbolculara baklavalı ziyaret gerçekleştirildi.

Pandemi nedeniyle 18 aydır sahalardan uzak olan kadın futbol takımı normalleşme süreci ile birlikte yeniden sahalara döndü. Yaklaşık 10 günlük kamp süreci geçiren takım üzerindeki mental yorgunluğu atarken sezona hazırlık çalışmalarını sürdürüyor. 10 günlük kampın son gününde takımın antrenmanlarını Ünye Kadın Eli Dokunuyordu Derneği yönetimi de izledi. Çınarsuyu Sentetik sahada çalışmalarını sürdüren takıma dernek yönetimi baklavalı ziyaret gerçekleştirdi.

Ünye Gücü Futbol Kulübü Başkanı Hüseyin Gerçeker ve yönetimi ile Kadın Eli Dokunyordu Derneği Başkanı Esra Gerçeker ve yönetiminin katıldığı ziyarette futbolculara yeni sezonda başarı dilekleri iletildi.

“Futbolcularımız Pandeminin Ağır Psikolojisi Altında Yıpranmışlardı”

Takımın Teknik Direktörü Muhammet Kışla çalışmalarla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Ünye Gücü Kadın Futbol Takımımız pandemi nedeniyle 1,5 yıldır sahaya çıkamıyordu. Normalleşme ile birlikte yaklaşık 10 gündür sürdürdüğümüz kamp çalışmasını bugün itibariyle tamamladık. 5-6 gün Cevizdere Tesislerinde, diğer günler ise Çınarsuyu Sentetik sahada çalışmalarımızı yaptık. Takımımızı fiziksel olarak hazırlamaktan öte mental olarak hazırladık. Çünkü sporcularımız pandeminin ağır psikolojisi altında yıpranmışlardı. Hiç deneyimlemediğimiz bir durum ortaya çıkmıştı. 1,5 yıldır hiç futbol topuna değmeyen bir oyuncu grubunu tekrar futbola nasıl döndürebiliriz, nasıl tekrar kazandırabiliriz diye beyin jimnastiği yaptık ve antrenman plan ve programımızı buna göre yapmıştık. 10 gündür çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve çok şükür sporcularımızı yeniden futbola döndürmüş olmaktan dolayı mutluyuz. Çalışmalarımızı devam ettireceğiz.”

“İkinci Etap Kampımız da Olacak”

Liglerdeki belirsizliğin sürdürüğüne dikkat çeken Kışla, “liglerle ilgili belirsizliğin bir an önce neticelenmesini bekliyoruz. Lige hazırlık çalışmalarımız devam edecek. İkinci etap kampımız olacak. Çalışmalarımız şuanda çok iyi gidiyor. Bize bu imkanları sağlayan Kulüp Başkanımız Hüseyin Gerçeker olmak üzere yönetim kurulumuza teşekkür ediyoruz. Her zaman yanımızda olan desteklerini esirgemeyen Kadın Eli Dokunuyordu Derneği Başkanı Esra Gerçeker ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Ünye’de yalnız olmadığımızı bize hissettiriyorlar. Ayrıca Cevizdere tesislerini açan Ünye 1957 Spor Başkanımız Mehmet Ali Durak beye teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Kızlarımızın Antrenmanlardaki Gayretlerine Şahit Oluyoruz”

Ünye Kadın Eli Dokunuyordu Derneği Başkanı Esra Gerçeker ise “Bizler dernek olan kadın futbol takımımızın her zaman arkasındayız. Kızlarımızın gözlerinin içi gülüyor. Liglerin başlama tarihi henüz açıklanmadı. Ama 10 günden bu yana hazırlıklarımız devam ediyor. Biz de onlara güzel moral motivasyon olması nedeniyle tatlımızı alarak onları ziyarete geldik. Muhammet hocam ve teknik ekibimiz çok özverili çalışıyor. Kızlarımızın da antrenmanlarda gayretlerine şahit oluyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Aynı zamanda Ünye 1957 Spor Başkanımız Sayın Mehmet Ali Durak’a ve bu tesisin Ünye’ye kazandırılmasında emeği olan Dışişleri Bakan Yardımcımız Sayın Yavuz Selim Kıran’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Kadın Futbol Takımının Erasmus Programı

Başkan Gerçeker ayrıca Kadın Futbol takımının bir Erasmus programının da olduğunu belirterek bu konuda şu açıklamayı yaptı; “ Muhammet hocam ile birlikte kadın futbol takımımızın bir Erasmus programı var. Allah izin verirse 20-22 Eylül’de İrlanda Dublin’de olacağız. Türk sporunda kadının yerine dair konuşmamız olacak. Bu Kadın Erkek eşitliğine dair Erasmus projesidir.”

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.