son haberler

Ünye1957Spor Hedefini Belirledi; ŞAMPİYONLUK!

Yayınlanma Tarihi: 16 Eylül 2021 okunma

Ünye1957Spor Hedefini Belirledi; ŞAMPİYONLUK!
Spor
0

Ünye 1957 Spor Kulüp yönetimi, yeni sezon öncesi takım kadrosunu tanıttı.

BAL liginde mücadele edecek olan Ünye 1957 Spor yaptığı güçlü transferlerle yeni sezon hazırlıklarına iddialı başladı. Yaklaşık 2 hafta önce toplanan takım, yeni sezon için gün sayıyor. Ünye 1957 Spor Kulüp yönetimi, Ünye Atatürk Parkı sosyal Tesislerinde düzenlediği program ile Ünye protokolü ve kamuoyuna takım tanıtım programı düzenledi.

Programa Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Cumhuriyet Başsavcısı Mesut PEKTAŞ, Ünye İlçe Sağlık Müdürü Sinan Dinçer Ayyıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Aydın Kuyumcu, amatör spor kulüpleri başkan ve yöneticileri, 1957 Spor yönetimi, futbolcular ve teknik heyetin katılımı ile gerçekleşti.

Durak, “Sorumluluk Almaktan Çekinmedik”

Pandemi sürecinin spor kulüplerini çok derinden etkilediğini ifade eden Ünye 1957 Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Durak, “Pandemiyle mücadele ediyoruz. Pandemi birçok alanda olduğu gibi futbolu özellikle de amatör futbolu, spor kulüplerini çok derinden etkiledi. Yaklaşık 1,5 yıl spor müsabakaları oynanamadı. Ligler iptal edildi. Ama biz şahsım ve yönetim kurulundaki tüm arkadaşlar olarak Ünye Sporumuza hizmet etmekten hiç geri durmadık. Sorumluluk almaktan bir an bile imtina etmedik.” dedi.

Durak, “Yeni Hedefe İlk Adımı Bugün Atıyoruz” 

Tek ve en büyük hedeflerinin yeni sezonda Ünye 1957 Spor’u şampiyon yapmak ve bir üst lige taşımak olduğunu vurgulayan Durak, “2021-2022 Bölgesel Amatör Lig Sezonu 30-31 Ekim tarihlerinde yeni heyecanlar ve yeni umutlarla başlayacak. Bizler de yönetim ve teknik heyet olarak takımımızın, formanın hakkını verecek birbirinden yetenekli, karakterli ve başarıya aç oyuncularla takviyeler yaptık. Amacımız, teknik heyetimizin çabalarıyla sezon sonunda şampiyon olarak Ünye Sporumuzu hak ettiği noktaya taşımak. Bunun için ilk adımı bugün sizlerle atıyoruz. Ünye Sporumuzun doğru seçimlerle ve büyük bir tutkuyla hak ettiği noktaya gelebilmesi için sonuna kadar mücadele ediyoruz. Bu zorlu süreçte en çok ihtiyacımız olan şey ise; halkımızın bize desteği. Yönetim, takım ve taraftar olarak kenetlenmeli ve başarıya birlikte emin adımlarla ilerlemeliyiz. Değerli Ünye halkının bu yolda bizi yalnız bırakmayacağına inanıyor; bu yolu ve birlikteliği ise yeniden doğuş diyor hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

Tavlı, “Hedefe Birlikte Koşacağız

“Yeni sezonda hep birlikte hedefe koşacağız.” diyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı şöyle konuştu; “Geçen sezonda başarıya ramak kala da olsa; en azından mücadelesini verdik. Ama maçlarımız seyircisizdi, sessizdi. İnşallah bu sezonda seyircili ve heyecanlı bir sezonu ve dönemi başarıyla izleriz diyorum. Önemli olan kazasız belasız ve spora yakışan bir şekilde lig içerisinde süreci götürmek.  Tabi ki arzulanan nedir: Birinci olmak. Ama olmadık diye de ölüm yok sonuçta. Geçen sene olamadık, dünyanın sonu değilmiş demek ki. Ama bu sene yine koşacağız. Nereye koşacağız; hedefe koşacağız. İnşallah sizlerle birlikte, hemşerilerimizin de bu sene inşallah seyircili oynandığı takdirde onların da sahada tezahüratlarının hissedildiği bir heyecanla inşallah hedefe hep birlikte koşarız diyorum. Ben inanıyorum; hemşerilerimiz bu süreçte özellikle Ünye Sporu yalnız bırakmayacak. Başkanımıza güveniyoruz. Sizlere de güveniyoruz değerli futbolcularımız kıymetli hocalarımız. Biz; başarılarınız daim olsun, kazasız belasız bir dönem olsun diyoruz.  Şimdiden Allah’a emanet olun.”

Işık, “Her durumda Ünyespor’umuzu destekleyeceğiz”

Ünye 1957 Spor’a destek mesajı veren Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, “Yeri geldiğinde tribünde yeri geldiğinde de kendi görev alanımızda Ünye Sporu’muzu destekleyeceğiz. İnşallah Ünyespor yeni sezonda ilçemizi en iyi şekilde temsil edecek, buna yürekten inanıyorum. Hepinize başarılar diliyorum. Sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.