son haberler

Aybastı’da Fen Lisesi Uzaktan Eğitime Geçti

Yayınlanma Tarihi: 20 Eylül 2021 okunma

Aybastı’da Fen Lisesi Uzaktan Eğitime Geçti
Asayiş
0

Ordu Valiliği, Aybastı İlçesi’nde Fen Lisesi’nin pozitif vaka sayısının artması sebebiyle 13 şubeli okulun uzaktan eğitime geçtiğini duyurdu. Aybastı Fen Lisesiyle birlikte okul binasını ortak kullanan Aybastı Atatürk Ortaokulu, Ortaköy Ortaokulu ve Aybastı İmam Hatip Ortaokulu’ nda ise karantina uygulamasının söz konusu olmadığı belirtildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Ordu-Aybastı İlçesinde aynı okul binasında 13 şubede Aybastı Fen Lisesi, 8 şubede Ortaköy Ortaokulu ve 5 şubede Aybastı İmam Hatip Ortaokulu ve 12 şubede Aybastı Atatürk ortaokulu olmak üzere dört farklı okulumuz eğitim faaliyetini sürdürmektedir. Sadece bu okullarımızla aynı binada bulunan Fen Lisesindeki 13 şubemizde “Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar Rehberi” doğrultusunda uzaktan eğitime geçilmiş, öğrencilerimiz karantina sürecini tamamlamalarının ardından yüz yüze eğitimlerini sürdüreceklerdir.

Aybastı Fen Lisesiyle birlikte okul binasını ortak kullanan Aybastı Atatürk Ortaokulu, Ortaköy Ortaokulu ve Aybastı İmam Hatip Ortaokulu’ nda karantina uygulamasına alınan hiçbir şube bulunmamakta ve bu üç okul eğitim öğretim faaliyetlerine yüz yüze devam etmektedir.

Dolayısıyla dört farklı eğitim kurumunun yer aldığı okul binasında tamamen yüz yüze eğitime ara verilmemiştir.”

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.