son haberler

Ekmek Parası İçin Gittiği Erzurum’dan Cansız Bedeni Geldi

Yayınlanma Tarihi: 7 Eylül 2021 okunma

Ekmek Parası İçin Gittiği Erzurum’dan Cansız Bedeni Geldi
Asayiş
0

Yaklaşık 4 ay önce Erzurum’a giderek HES tünelinde çalışan ve 1 ay önce sele kapılıp kaybolan İkizceli Mustafa Aksöyek’in cansız bedeni memleketine geldi.

Erzurum’un İspir İlçesi’nde Hes tünelinde çalıştığı sırada aşırı yağışlar sonucu oluşan sele kapılarak tünel içinde kaybolan inşaat işçisi Mustafa Aksöyek 1 aydır aranıyordu. 31. Gününde işçinin cansız bedenina ulaşıldı. Aksöyek yapılan otopsinin ardından memleketi Ordu’ya getirildi. Acı haber Ünye’nin Saraçlı Mahallesi’nde bulunan ailesine ulaşırken bugün ise Aksöyek son yolculuğuna uğurlandı. Morgdan alınan cenazesi son kez ikamet ettiği mahalleye getirilirken Aksöyek’in yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Hatice, eşi Hatice ve kızı Nazlıcan Aksöyek cenazede sinir krizi geçirirken komşuları ve sevenlerinden helallik alındı.

Cenazeye Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan da katıldı.

Alınan helalliğin ardından Mustafa Aksöyek cenazesi İkizce’nin Devecik Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedilmek üzere yola çıktı.

“Ekmek Parası İçin Gitti, Cansız Bedeni Geldi”

Mahalle Muhtarı Arslan Akbaş, “Mustafa kardeşimiz tünel içinde çalışan kardeşimizdi. Yaklaşık 1 ay önce Erzurum’un İspir İlçesi’nde sele kapıldı. Cenazesi yaklaşık 1 ay sonra bulundu. Mustafa Kardeşimiz mahallemizde sessiz sakin bir kardeşimizdi. Ekmek parası için çalışmaya gitti. Malesef cansız bedenine ulaşıldı. AK Parti Ordu Milletvekilimiz Metin Gündoğdu beni arayarak cenazenin bulunduğunu söyledi. Ben de aileye o gece haber verdim. Tabi üzüldük, yıkıldık ama yapacağımız birşey yok. Rabbim mekanını cennet etsin” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.