son haberler

Hasan Oğuz Cinayetinde Zanlılara Ağırlaştırılmış Müebbet!

Yayınlanma Tarihi: 11 Mayıs 2022 okunma

Hasan Oğuz Cinayetinde Zanlılara Ağırlaştırılmış Müebbet!
Asayiş
0

Ünye’de Hasan Oğuz cinayetinde eşi A. Oğuz, arkadaşı Hatice S. ve Yusuf S. ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilirken; katil zanlısı Gündoğar D.’ye de 24 yıl hapis cezası verildi.

Ünye’de 7 Ekim 2020 tarihinde Çınarlık Mahallesi’nde evine girerken tabancayla ateş edilerek vücuduna isabet eden 4 mermiyle ağır yaralanan, 17 gün süren yaşam mücadelesini kaybederek 22 Ekim’de hayatını kaybeden Hasan Oğuz (47) cinayetinde dava sonuçlandı.

Emniyet ekipleri silahlı saldırı sonrası Hasan Oğuz’un eşi A. Oğuz (39) ile arkadaşı Hatice S. (27) ve D.K. (16) ile Yusuf S. (17) gözaltına almış; A. Oğuz’un, anlaşmazlık yaşadığı eşini öldürmesi için anlaştığı, arkadaşı ve 3 kişiden yardım istediği iddia edilmişti.

A. Oğuz, Hatice S. ve 2 kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken; İstanbul’a kaçan zanlı Gündoğar D. de bir süre sonra yakalanarak tutuklanmıştı.

Yaklaşık 1,5 yıl süren davada azmettirici A. Oğuz ve arkadaşı Hatice S. ile katil zanlısıyla bağlantıya geçen Yusuf S.’ye ağırlaştırılmış müebbet cezası verilirken; katil zanlısı Gündoğar D.’de 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.