son haberler

İSMAİL CERRAHOĞLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Yayınlanma Tarihi: 5 Mart 2023 okunma

İSMAİL CERRAHOĞLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Asayiş
0

Ünye’nin eski Belediye Başkanlarından İsmail Cerrahoğlu, Belediye Hizmet Binası önünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Merhum Cerrahoğlu için “İsmail Başkanımız bu memleketin gelişmesine, büyümesine ciddi anlamda katkısı ve emeği olan değerli bir büyüğümüzdü” dedi.

Ünye eşraflarından merhum Mehmet Cerrahoğlu’nun oğlu, merhum Hüseyin, merhum Arslan, merhum Fehmi, merhum Halil, merhum Dursun ve Mehmet Cerrahoğlu’nun kardeşi, Seyhan Cerrahoğlu’nun eşi, Ceyhun Cerrahoğlu ve Ahsen Üstünsalih kardeşlerin babası Ünye eski Belediye Başkanlarından İsmail Cerrahoğlu (82) vefat etti.

İsmail Cerrahoğlu’nun cenazesi Çamurlu Mahallesi’ndeki evinin önünde alınan helalliğin ardından 1984 – 1989 yılları arasında görev yaptığı Ünye Belediye Hizmet Binasına sevenlerinin omzunda getirildi.  Burada düzenlenen törende Cerrahoğlu’nun özgeçmişi okundu.

Başkan Tavlı, “İsmail Başkanın Bu Memleketin Gelişmesine, Ciddi Anlamda Katkısı Oldu”

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Eski Başkan Cerrahoğlu’nun ölümüyle ilgili yaptığı konuşmada, “İsmail Başkanımız bu memleketin gelişmesine, büyümesine ciddi anlamda katkısı ve emeği olan değerli bir büyüğümüzdü. Bu kadar emekleri olan, Ünye Sevdalısı değerli büyüğümüze Allah yaptığı hizmetleri ahiret yolculuğunda yoldaş eylesin. Kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Allah rahmetiyle muamele eylesin” dedi.

Ünye Eski Belediye Başkanı Osman Yurt ise Merhum Cerrahoğlu’nun Ünye’yi çok sevdiğini belirterek, “Hayatı boyunca Ünye’yi her şeyin üstünde tuttu” diye konuştu.

Belediye önünde alınan helalliğin ardından Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş tarafından dua yapıldı. Merhum Cerrahoğlu daha sonra Ünye Merkez Büyük Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Saraçlı Mahallesi’ndeki Fehmi Cerrahoğlu Camii yanındaki Menteşe Mezarlığına defnedildi.

Cenazeye Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. M. Hilmi Güler ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın yanı sıra Belediye başkanları, bürokratlar, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda kişi katıldı.

İsmail Cerrahoğlu Kimdir? 

8 Aralık 1941 yılında Ünye de doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi makine teknikerliği bölümünü bitirdi. İstanbul Belediyesinde çalışırken ikinci üniversite olarak Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Askerlik görevinden sonra Ünye’ye gelerek serbest inşaat mühendisi olarak görev yapmaya başladı.

1984 – 1989 yılları arasında Ünye Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yerine getirdi. Ünye siyasetinde her dönem yer aldı ve her kademesinde görevler üstlendi. Ünye’de faaliyet gösteren birçok dernek ve sivil toplum örgütlerinde gerek başkan gerekse yönetici olarak görevlerde bulundu.

Ünye ve bölgemizin her türlü problem ve çözümleri noktasında her zaman görev almaktan çekinmeyen mümtaz bir kişilik olan İsmail Cerrahoğlu evli ve iki çocuk babasıydı.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.