son haberler

Maganda Kurşunuyla Yaralanan Çocuğun Yaşam Savaşı Sürüyor

Yayınlanma Tarihi: 29 Temmuz 2015 okunma

Maganda Kurşunuyla Yaralanan Çocuğun Yaşam Savaşı Sürüyor
Asayiş
0

Ünye’de, maganda kurşunuyla başından vurularak ağır yaralanan 13 yaşındaki çocuğun hastanede yaşam savaşı sürüyor.

İnkur mahallesindeki evinin yanındaki fındık bahçesinde ailesiyle birlikte yemek yiyen ve nereden geldiği belli olmayan maganda kurşunuyla yaralanan Ozan Bayar, 10 gündür yaşam destek ünitesine bağlı hayata tutunuyor. Uyutularak tedavisi devam eden Ozan Bayar’ın ailesi çocuklarından gelecek iyi haberi bekliyor.

Ozan’ın doktoru Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. İsmail Karataş yaptığı açıklamada, “Şu anda yoğun bakımda hayatta tutunmaya başlıyor. Makinenin desteği ile nefes alıp veriyor. Hayati tehlikesi son derece yüksek. Kurşunu almaya çalıştık fakat çok derinde ve hayati fonksiyon görülen yerlerde olduğu için almak için çok uğraşmadık. Yaşam destek ünitesine bağlı tedavisi yoğun bir şekilde devam ediyor. İyileşme olursa uzun bir süre gerekecek” dedi.

“Maganda Kurşununu Atan Kişinin Mutlaka Bulunmasını İstiyoruz”
Anne İlknur Yiğit de, “Doktor, oğlumun gözlerini açtığını ve vücudunun belirli yerlerinde bir kıpırdanma olduğunu söyledi. Bekleyip göreceğiz. 10 gündür oğlum tedavi altında ve ilk defa tepki verdi. İnşallah iyi olacak ve iyi haberlerini duyarız. Maganda kurşunu atan kişiyi emniyet güçleri araştırıyor fakat daha net bir sonuç yok. Vuran kişinin ortaya çıkmasını istiyoruz dedik fakat kimse sahiplenmedi. Cezasını çekmesini istiyoruz. Artık bu silah atmalar düğünlerden kalksın” diye konuştu.

Çok büyük bir acı çektiklerini belirten baba Kenan Bayır da şunları söyledi: “Hak ve hukukun yerini bulmasını istiyorum. Görev yaptığım yer olan Van’da haber aldım ve buraya geldiğimden bu zamana kadar çocuğum gözlerini açamadı. Doktoru ile görüştüm ve oğlumun bugün gözünü açtığını söyledi. İnşallah durumu daha iyiye gider. Maganda kurşununu atan kişinin mutlaka bulunmasını istiyorum. Sonucu ne olursa olsun oğlumun başına bir şey gelse çocuğumun başındaki kurşunu çıkartıp incelenmesini yaptıracağız.”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.