son haberler

Ordu’nun 1 Haftalık Trafik Raporu

Yayınlanma Tarihi: 25 Ekim 2021 okunma

Ordu’nun 1 Haftalık Trafik Raporu
Asayiş
0

18-24 Ekim tarihleri arasında Polis Sorumluluk bölgesinde Trafik kazalarını azaltmaya yönelik gerçekleştirilen denetimlerde 96 araç trafikten men edilirken, 44 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü, 1 haftalık trafik raporunu açıkladı. Rapora göre 1 haftada 25 yaralamalı trafik kazası meydana gelirken bu kazalarda 36 kişi yaralandı, 1 kişi hayatını kaybetti.

Trafik kazalarını azaltmaya yönelik denetimlerde ise 44 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan, 27 sürücüye modifiyeli araç (kesik yay, abart egzoz) kullanmaktan, 19 araç sürücüsüne drift ve hatalı şerit değiştirmekten,  82 araç sürücüsüne kırmızı ışık ihlalinden, 517 araç sürücüsüne hız sınırlarını aşmaktan, 73 araç sürücüsüne seyir halinde cep telefonu ile konuşmaktan, 162 araç sürücüsüne emniyet kemeri kullanmamaktan, 58 araç sürücüsüne kask kullanmamaktan şlem yapıldı.

Diğer denetimlerle birlikte toplam 11.350 araç kontrol edilirken, 1.936 araç sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunu’nun muhtelif maddelerinden işlem yapıldı. Ayrıca 96 araç trafikten men edildi ve 44 araç sürücüsünün sürücü belgesi geri alındı.

Yapılan açıklamada “vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile trafik kazalarını azaltmaya yönelik kontrol ve denetimlerimiz kararlılıkla, yoğun, etkili ve süreklilik arz edecek şekilde devam ettirilecektir” denildi.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.