son haberler

Yaşar Karaduman Son Yolculuğuna Uğurlandı

Yayınlanma Tarihi: 8 Ocak 2022 okunma

Yaşar Karaduman Son Yolculuğuna Uğurlandı
Asayiş
0

Dün evinde hayatını kaybeden Araştırmacı, Gazeteci,Yazar Yaşar Karaduman bugün çalıştığı gazeteye son kez getirilirken kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Ünye’nin Kaptan ailesinden Yaşar Kaptan’ın torunu, merhum Adil ve merhume Emriye Karaduman’ın oğlu, Ünye’nin eski esnaflarından merhum Ahmet Karaduman’ın yeğeni, Gülşen ve merhum Erden Karaduman’ın kardeşi, Berkan ve Bengü Karaduman kardeşlerin babası, Ünye Kent Gazetesi Onursal Genel Yayın Yönetmeni, Canik Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Araştırmacı Tarihçi-Yazar Gazeteci Yaşar Karaduman (78) hayatını kaybetti.

 

Ünye merkez Ortayılmazlar Mahallesi Yalı Mevkisinde bulunan evinde 7 Ocak 2022 Cuma akşamı hayatını kaybeden Yaşar Karaduman, Almanya’da uzun yıllar çalıştıktan sonra bir süre İstanbul’da matbaa işi yapmış, araştırma yazılarına başlamış, sonra aşığı olduğu memleketi Ünye’ye dönerek Ünye üzerine önemli araştırmalarıyla Ünye’yi kayda almıştı.

Birçok insanın hayatına, aktardığı bilgilerle dokunan, yazdığı araştırma yazılarıyla Ünye’nin tarihi arşivini oluşturan Yaşar Karaduman’ın ani vefatı basın camiasını ve sevenlerini yasa boğdu.

Karaduman, son çalıştığı kurum olan Ünye Kent Gazetesi’ne son kez getirildi. Gazetenin İmtiyaz sahibi Ali Öztürk Karaduman’ın özgeçmişini okurken Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş dua yaptı.

İkindi namazına müteakip Ünye Merkez Büyük Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazının ardından Karaduman Türbe Mezarlığına defnedildi.

Cenazeye Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, siyasi parti başkanları, STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda kişi katıldı.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.