son haberler

23 Nisan Ödüllerine Yağmur Rötarı

Yayınlanma Tarihi: 28 Nisan 2015 okunma

23 Nisan Ödüllerine Yağmur Rötarı
Eğitim
0

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında havanın yağışlı olması, uygulanacak olan tören programında değişikliğe neden olmuş ve yapılan değişiklikle yıl içerisinde çeşitli spor branşlarında dereceye girenlerin ödülleri verilmemişti. Ertelenen ödül töreni kaymakamlıkta yapıldı.

Her yıl geleneksel olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında okullarda çeşitli dallarda dereceye giren öğrenciler için düzenlenen ödül töreni, bu yıl yağmur ve soğuk hava nedeniyle ertelendi.

23nisan_odulleine_yagmurrotari-2Dün öğrencilerle birlikte Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem’i makamında kabul eden Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, dağıttığı ödüllerle öğrencileri sevindirdi. Toplam 14 öğrenciye ödülleri verilirken açıklamalarda bulunan Kaymakam Demir; “Kutlama programı sırasında Anasınıfından bazı küçük kardeşleriniz üşümeye başladı. Onları üşütmemek ve üzmemek için ödülleri tören alanında vermek yerine burada vermeyi tercih ettik. Hem sizin için hem de küçük kardeşleriniz için ilerde okula olan ilgileriyle alakalı böyle bir düşünce oluştu. Onun için ödülleri burada vereceğiz” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem ise açıklamasında; “Resim, şiir gibi çeşitli dallarda dereceye giren arkadaşlarımız aramızda. Ancak Pelitliyatak ve Erenyurt’tan erişim sorunundan dolayı dereceye giren çocuklarımız gelemedi. Bizler sizi onlarla tanıştıracağız. Bunların yanı sıra çeşitli zamanlarda okullara düzenlediğimiz ziyaretlerde başarılı bulduğumuz öğrencilere hediyeler veriyoruz” diye konuştu.

23 Nisan törenlerinde ödül alacak olan 11 sporcunun yanı sıra Kaymakam Mustafa Demir’in sorusuna doğru yanıtlayan Fen Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Merve Sefa Arifoğlu, okullar arası Puanlı Atletizm Yarışmasında il birincisi olan Fatih İlkokulu öğrencisi Merve Güdek, okullar arası Puanlı Atletizm Yarışmasında grup 2.’si olan Fatih İlkokulu öğrencisi Damlanur Öngören’de ödül programında yerini aldı.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.