son haberler

Anadolu Lisesi’nden Örnek Davranış

Yayınlanma Tarihi: 27 Nisan 2015 okunma

Anadolu Lisesi’nden Örnek Davranış
Eğitim
0

Ünye Anadolu Lisesi öğrencileri örnek bir davranış göstererek Pelitliyatak Çalca ve Yeşilyurt İlkokulunda öğrenim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kermes düzenledi.

Bu yıl ikinci kez düzenlenen yardım kampanyasına farklı bir boyut kazandıran öğrenciler, Okul bahçesinde kermes düzenledi.

Pelitliyatak Çalca ve Yeşilyurt İlkokulu öğrencilerinin spor ayakkabı, kıyafet, oyuncak ve kırtasiye malzeme ihtiyacını karşılamak için düzenlenen kermes öğrenci ve öğretmenlerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

“Hiç Kimse Vermekle Fakirleşmez” sloganıyla başlatılan kampanya okulun geneline yaygınlaştırılarak devam etti. Proje Sorumlu Öğretmeni Derya Altuntaş, bir öğrencinin yüzündeki tebessüm için bu yola çıktıklarını ve yardımlaşmanın, dayanışmanın unutulmaya yüz tuttuğu günümüzde; öğrencilere bu duyguyu yaşatmanın ne derece önemli olduğunu vurguladı.

Yaşamanın değil, yaşatmanın önemine vurgu yapan Altuntaş, öğretimin ön planda olduğu eğitim sistemimizde bunun yanında öğrencilere sosyal sorumluluk adına eğitim vermenin önemine değindi. Proje kapsamında 14 Mayıs’ta Perşembe günü Pelitliyatak Çalca ve Yeşilyurt İlkokuluna gidilerek gün boyu öğrencilerle birlikte vakit geçirilecek, etkinlikler yapılacak ve öğrencilere hediyeler takdim edilecek.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.