son haberler

Bilgi Evleri 19 Eylül’de Kapılarını Açacak

Yayınlanma Tarihi: 10 Eylül 2022 okunma

Bilgi Evleri 19 Eylül’de Kapılarını Açacak
Eğitim
0

Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı Altınordu Mimar Sinan, Fatsa Mehmet Akif ve Ünye Yunus Emre Bilgi Evleri 19 Eylül Pazartesi günü eğitim-öğretime başlıyor. 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine hizmet verecek olan Bilgi Evlerinde kayıtlar 12 Eylül tarihinde başlayacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışıyla Ordu’ya kazandırılan Bilgi Evleri eğitimlerini sürdürüyor. Bilgi Evleri, öğrencilerin bilgi ve beceri kazanmalarına yönelik verdiği eğitimlerin yanı sıra sosyal faaliyetlere de büyük önem veriyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi de Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerindeki Bilgi Evleri yeni eğitim öğretim sezonuna hazır. Bugüne kadar 10 bin 892 öğrenciye kapılarını açan Bilgi Evleri, 2022-2023 eğitim öğretim yılında 5,6,7, ve 8. sınıf öğrencilerine ev sahipliği yapacak. Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Bilgisayar ve İngilizce derslerinin işleneceği kurslarda tamamen ücretsiz hizmet verecek.

5,6,7 VE 8. SINIFLARA HİZMET VERECEK

Yeni eğitim-öğretim sezonu öncesi tüm tedbirlerin en üst seviyede tutulacağını söyleyen Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanı Mehmet Altun, “Eğitimin sürekliliği çocuklarımız için vazgeçilmez bir unsur, onların gelecekleri için önemli bir nokta. Biz de Bilgi Evlerimizi bu sorumluluğun farkında olarak sosyal mesafe, maske, temizlik kurallarına uygun olarak hazırlamış bulunmaktayız. 19 Eylül Pazartesi gününden itibaren 5,6,7 ve 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik tam kapasite eğitim ve öğretime geçiyoruz” dedi.

KAYITLAR 12 EYLÜL TARİHİNDE BAŞLIYOR

Bilgi Evlerinden faydalanmak isteyen öğrenciler için kayıtların 12 Eylül tarihinde başlayacağının dile getiren Daire Başkanı Altun, “Tamamen ücretsiz olan kurslarımıza katılmak isteyen tüm öğrencilerimizi Bilgi Evlerine bekliyoruz. Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde bulunan ORMEK şubelerinde kayıtlarımız 12 Eylül tarihinde başlayacak. Velilerimiz, Altınordu Mimar Sinan Bilgi Evi: 0452 222 00 92, Fatsa Mehmet Akif Bilgi Evi: 0452 400 22 00, Ünye Yunus Emre Bilgi Evi: 0452 333 66 60 arayabilirler. Bilgi Evlerimizde, hijyen kuralları eksiksiz olarak uygulanacak. Velilerimiz gönül rahatlığıyla çocuklarını kurslarımıza gönderebilirler. Yeni eğitim öğretim dönemi öğrenci ve velilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.