son haberler

Müdür Elibolca Doğum Gününde Emekli Oldu…

Yayınlanma Tarihi: 3 Mart 2022 okunma

Müdür Elibolca Doğum Gününde Emekli Oldu…
Eğitim
0

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Elibolca emekliliğe ayrılırken veda programında duygu dolu anlar yaşadı.

Eğitim hayatında 40 yılı geriden bırakan birçok şehirde görev yaptıktan sonra son olarak Ünye’de görev yapan Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İbrahim Elibolca emekliliğe ayrıldı. Okul idaresi ve öğretmenler tarafından Elibolca için veda programı düzenlendi.

Elibolca’nın hayatı sinevizyon gösterimi ile anlatılırken eski öğrencileri ve mesai arkadaşlarının Elbolca ile ilgili anıları katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Elibolca’nın ilk görev yeri olan Gaziantep Nizip ilçesinde öğrencisi olan Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ve Üniversite döneminden arkadaşı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Elibolca ile ilgili duygu ve düşüncelerini hazırlanan sinevizyon içinde aktararak, bugüne kadar eğitime ve öğrenicilere verdikleri emeklerinden dolayı teşekkür ederek, öğretmenlikte emeklilik olmadığını vurguladılar.

 

Arabası olmayan Elibolca’ya hediye araba!

Okul Müdürü İbrahim Elibolca’nın bugüne kadar bir arabasının olmamasından dolayı mesai arkadaşları Eliboılca’ya sürpriz yaparak kendi el emekleri ile yaptıkları oyuncak araba hediye etti.

Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz programda, bugüne kadar eğitime, okula ve Ünye’ye verdiği emeklerden dolayı Elibolca’ya plaket takdim etti.

Veda programında İbrahim Elibolca’ya bir sürpriz de ailesi tarafından yapıldı. Emekliye ayrıldığı günün aynı zamanda Elibolca’nın doğum günü olması dolayısıyla ailesi programda sürpriz yaş günü pastası ile sürpriz yaptı.

 

Müzik dinletisi ile devam eden programda konuşan Müdür Elibolca “Arkadaşlarımdan çok sevgi, saygı ve hürmet gördüm. Bütün öğretmen arkadaşlarımızla iş birliği, güç birliği içinde çalışmalar yürüttük. Hatalarımızı düzelttik. Vatanımızı çok seviyoruz, her şeyi vatanımız için yaptık, vatana binlerce öğrenci yetiştirdik. Tabi ki bütün bu süreçlerde bana en büyük desteği veren aileme teşekkür ediyorum. 3,5 yıl ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Özgür Tokgöz ile çalıştık. Bizi her konuda destekledi. Her zaman yanımızda durdu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Memlekete hizmet etmek, öğrenci yetiştirmek gerçekten çok hoş.” dedi.

 

Okul Müdür Başyardımcısı Cuma Gündüz, programın hazırlanmasında emek veren edebiyat öğretmenleri Merve Yazıcı Toker, Betül Temel ve Hanife Arslan, müzik öğretmeni Recai Mercan, rehber öğretmen Enes Alkan ile tüm öğretmen arkadaşlarına teşekkür etti.

 

Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ise programda, “Bizler için tabi ki hüzünlü bir gün. Müdürümüz bugün itibari ile Bakanlığımızdaki hizmetinden ayrılmış oluyor. Ama öğretmenliğin emekliliği yok. Müdürümüzün 40 yıllık takdire şayan bir hizmeti bulunuyor. 40 yıl boyunca karşılaştığı her insana dokunmuş, nice öğrenciler yetiştirmiş ve yetiştirdiği öğrenciler de bugün ülkemizin çeşitli kademelerinde yer almış. Bende kendisi ile 3,5 yıldır çalışmaktayım. Kıymetli müdürümüz bizim için yeri geldi çok çalışkan bir müdür, yeri geldi kıymetli bir büyüğümüz , ağabeyimiz oldu. Bizler için her zaman çalışkan, dürüst, naif ve bir idareci için çok önemli çözüm odaklı bir insan. Kapısına ne zaman bir insan gelse çözüm bulup gitmiştir. İyi ki İbrahim hocamızla yolumuz kesişmiş iyi ki birlikte çalışmışız.” dedi.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.