son haberler

Tek İstekleri, Tekli Eğitim

Yayınlanma Tarihi: 23 Nisan 2015 okunma

Tek İstekleri, Tekli Eğitim
Eğitim
0

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında makam koltuğuna oturan çocuklar, bu yılda geleneği devam ettirerek çeşitli taleplerde bulundu. Ancak makam koltuğuna oturan çocukların yalnızca tekli eğitim istemesi dikkat çekti.

Kaymakam Mustafa Demir’in makam koltuğuna oturan Kaledere İlköğretim Okulu 4/H sınıfı öğrencisi 11 yaşında ki Ali Kenanoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem’in makam koltuğuna oturan Yaşargazi İlköğretim Okulu 4 sınıfı öğrencisi Mete Demir okulların tekli eğitime geçmesi konusunda talepte bulundu.

tek_istekleri_tekli_egitim (2)Mustafa Demir’in makam koltuğuna oturan Ali Kenanoğlu; “Okulların tekli eğitime geçmesini istiyorum. Nasıl bir planlama var” şeklinde Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem’e soru yöneltti.

Musa Erdem’in koltuğuna oturan Mete Demir’de benzer açıklama yaparak; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anlamına binaen Milli Eğitim Müdürü oldum. Bugün hep birlikte Ulusal Egemenliğimizin 95. Yılını kutlayacağız. Milli Eğitim Müdürü olarak gerçekleştirmek istediğim en önemli konu, Ünye’de ki okullarımızın ihtiyaçlarını giderip ikili eğitime son vermek isterim. Ünye’miz eğitimde örnek bir ilçe haline getirmek için diğer kamu kurumlarını, sivil toplum örgütlerini ve basınımızın desteklerini esirgemeyeceğini umuyorum” dedi.

Sorular karşısında açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, Ünye’de okulların %90’ında tekli eğitime geçeceklerini açıkladı. Erdem; “2015 yılı eğitim yatırımları belli oldu. İlçemize 3 tane yatırım geldi. Onların planlamasını yapıyoruz. Bu 3 okulumuz planlayıp yaptıktan sonra Kaledere, Yunus Emre ve Şehit Cemal Mutlu okullarımızı, Mustafa Rakım Anadolu lisesinin yerini ilkokul yaparak oraya almayı düşünüyoruz. Böyle olması durumunda sizin bulunduğunuz ve diğer okullar tekli öğretime geçmiş olacak. Diğer iki yatırılmada diğer 7 okul tekli eğitime geçecek. Toplamda ise 11 okul tekli eğitime geçmiş olacak. Yatırımların tamamlanmasıyla Ünye’de okulların %90’ı tekli eğitime kavuşmuş olacak” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.