son haberler

Ünye Belediyesi ve Öğrencilerden Sosyal Sorumluluk Projesi

Yayınlanma Tarihi: 28 Nisan 2022 okunma

Ünye Belediyesi ve Öğrencilerden Sosyal Sorumluluk Projesi
Eğitim
0

Ünye Belediyesi ile Anafarta İlkokulu işbirliğinde gerçekleştirilen proje ile öğrenciler pazarda satış yaparken, elde ettikleri geliri ise bir köy okulunun ihtiyaçlarında kullanacaklar.

Atatürk Mahallesi’nde kurulan pazarın bugün yeni esnafları vardı. Anafarta İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri açtıkları tezgahta sebze ve meyve satışı gerçekleştirdi. Ünye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri öğrencilere pazarda yer bulmaları konusunda yardımcı olurken öğrenciler öğretmenleri Adem Küsin gözetiminde pazara getirdikleri ürünleri sattılar.

Vatandaşların da ilgi gösterdiği tezgahta domates salatalık gibi sebzelerin yanı sıra çilek ve yumurta da çok satılan ürünler arasında yer aldı.

Öğrenciler sosyal sorumluluk projesi kapsamında pazarda satış yaparken kazandıkları paralarla köy okuluna destek olacaklar.

Hem farklı bir deneyim yaşayan hem de kardeş okullarına katkı sağlayacakları için mutlu olan çocuklar, kendilerine bu imkanı sağlayan Okul Müdürü Muhammet Yiğit, Müdür Yardımcıları Filiz Kır, Ayla Yener ve zabıta ekiplerine teşekkür etti.

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.