son haberler

Ünye Futbol Kulübü “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” Filmini İzledi

Yayınlanma Tarihi: 12 Ocak 2022 okunma

Ünye Futbol Kulübü “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” Filmini İzledi
Eğitim
0

TRT yapımı “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” filmi Ünye Futbol Kulübü sporcuları ile buluştu. Filmi izleyen futbolcular, duygu dolu anlar yaşarken Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk, TRT’ye teşekkür etti.
Ünye Futbol Futbol Kulübü’nün yarışmacı kategorilerinde bulunan sporcuları ile futbol okulunda eğitim çocukları, Trabzon’un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017’de teröristlerle kahraman Mehmetçiğin girdiği çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in öyküsünü anlatan TRT yapımı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmini izledi.

Üniport alışveriş merkezindeki sinema salonunda yapılan gösterimi, sporcu öğrencilerin yanı sıra veliler ile kulüp yöneticileri ve antrenörleri de birlikte izledi.

Filmi izleyenlerin duygulandıkları gözlenirken film sonunda açıklama yapan Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk film yapımında emeği geçenlerle, organizasyona iştirak eden sporcularına ve velilerine teşekkür etti. Bu topraklarda var olmak için çok mücadeleler verildiğini, bunun için tüm şehitlerimizi şükranla yad ettiklerini belirten Tamtürk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Biz bugün bu topraklarda yaşamaya devam ediyorsak kefensiz toprak altında yatan şehitlerimizden bugüne kadar bu vatan için canını feda etmiş olan şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir. Bunun bilincini çocuklarımıza aşılamak için bu film çok güzel bir örnek diye düşünüyorum. Çünkü Eren Bülbül yaşı itibariyle ve yaşadığı coğrafya ile çocuklarımıza çok yakın hissettiriyor. Bu izleğimiz aslında bir filmden öte. Hepimiz izlerken adeta yaşadık. Bir evlat kendisini vatanına, milletine nasıl feda eder bunu gördük. Organizasyonumuza velilerimiz ile çocuklarımız çok ilgi gösterdi. Sinemanın iki salonunu da kulübümüz için kapattık. Bu ilgi beni çok memnun etti. Bundan dolayı velilerimize ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Herkesin de bu filmi çocuklarına izlettirmesini istiyorum. Ben bu fırsatla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Onlar Türk bayrağının dalgalanması için mücadele ettiler. Biz de bayrağımızı dünya çapında göklere çıkarmak için yılmadan, usanmadan her şeyleriyle mücadele verip, sporda da bayrağımızı dalgalandırmak istiyoruz. İlelebet bu ülke var olacak, payidar olacak. Hem Erenler bitmez, hem kahramanlar hiçbir zaman için eksilmez” dedi.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.