son haberler

Ünye MTAL MasterChef’te

Yayınlanma Tarihi: 25 Kasım 2021 okunma

Ünye MTAL MasterChef’te
Eğitim
0

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri alan öğretmeni Emine ÇAKIR, TV8 kanalında yayınlanan MasterChef programına katıldı. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yedi bölgeden yedi öğretmenin katıldığı yarışmada Karadeniz Bölgesini ve Okulu temsilen öğretmen Emine ÇAKIR jüri üyesi olarak yarışmada yerini aldı.

Ünye’de turizm alanında eğitim veren ve uyguladığı bir çok proje ile bölgede öncü durumda olan Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı organizasyonunda Karadeniz Bölgesi’ni temsilen ünlü yarışma programına konuk oldu. Aynı zamanda proje okulu olan Okul adına MasterChef yarışmasında Yiyecek İçecek Hizmetleri alan öğretmeni Emine ÇAKIR jüri üyesi olarak katıldı. Farklı bölgelerden gelen öğretmenlerle birlikte yarışmacıların hazırladığı yemekleri tadıp puanlayan öğretmenimiz, aynı zamanda Okuldan ve çalışmalarından bahsetti.

Hababam Sınıfı filminin de çekildiği Adile Sultan Kasrı’nda çekimleri yapılan yarışmada Emine ÇAKIR, proje okulu olarak turizm sektörüne nitelikli eleman yetiştirmek üzere eğitim veren Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin, öğrencilerini mesleki olarak Erasmus, eTwinning ve Tübitak projeleri ile de  desteklediğini ifade etti.

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.