son haberler

Ünye’de Bin 972 Öğrenci TEOG Sınavına Girecek

Yayınlanma Tarihi: 29 Nisan 2015 okunma

Ünye’de Bin 972 Öğrenci TEOG Sınavına Girecek
Eğitim
0

Ünye’de toplam bin 972 öğrenci Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavına girecek. TEOG sınavı hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, 29-30 Nisan tarihinde yapılacak olan TEOG sınavlarına, 8’inci sınıflarda bulunan 21 okulda toplam bin 972 öğrencinin katılacağını söyledi.

8.sınıfların ortak sınavı olan TEOG sınavlarının 21 okulda 143 salonda yapılacağını belirten Erdem, “Ortak sınavlar, 29 Nisan 2015 Çarşamba günü sırasıyla Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 30 Nisan 2015 Perşembe günü sırasıyla Fen ve Teknoloji, TC İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil derslerinden yapılacak. Sınavlar saat 09.00’da başlayacak. Her dersin sınav süresi 40’ar dakika olacak. Ders yazılıları arasında 30’ar dakika dinlenme süresi verilecek ve sınavlar saat 12.00’de sona erecek” dedi.

unye_ilce_milli_egitim_muduru_musa_erdemOrtak sınavların yapılacağı günlerde, sınavların yapılacağı okullarda ders yapılmayacağını ifade eden Erdem, “Sınav öncesi, sınavın uygulanması ve sınav sonrası aşamalarda güvenlik önlemlerinin alınması için İlçe Sınav Güvenlik Komisyonları ‘Sınav Güvenliği’ toplantılarını yaptı. Sınavın başlama saatinden önce sınav yapılacak binalarda gerekli güvenlik tedbirleri emniyet tarafından alınacak ve sınav süresince de sınav yapılan okullarımızda emniyet görevlisi bulunacaktır” diye konuştu.

Sınavların yapılacağı okulların çevresinde gürültü yapılmaması konusunda da uyarıda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, “Sınava giren öğrencilerin olumsuz etkilenmemeleri için vatandaşlarımızın sınavların yapıldığı okul çevresinde gürültü yapılmaması konusunda dikkat etmelerini istiyor, sınava girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.