son haberler

Ünye’de Öğrenciler Keşfediliyor

Yayınlanma Tarihi: 2 Haziran 2022 okunma

Ünye’de Öğrenciler Keşfediliyor
Eğitim
0

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında Ünyeli öğrenciler Yetenek taramasından geçirildi. İki gün süren çalışmalarda çok sayıda çocuk taramadan geçirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 1-2 Haziran 2022 tarihlerinde saat 10.00 -16.00 saatleri arasında, Ünye Spor salonunda 3, 4 ve 5. Sınıflara yönelik Yetenek taraması yapıldı.

‘’Yeteneğini Keşfet’’ sloganıyla gerçekleştirilen  organizasyonda öğrencilerin bedensel ve fiziksel becerileri kayıtlara alınarak, bedenlerine uygun spor branşlarına yönlendirme yapılacak.

Ünye Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Aydın Kuyumcu projeyle ilgili açıklamasında; “Özellikle pandemiden sonra spor bakanlığımızın projesi olarak il müdürlüğümüz ile başlattığımız yeteneğini keşfet, yetenek taraması kapsamında 1-2 Haziran tarihleri arasında Ünye’de yapıldı. İlkokul 3,4. sınıfta bulunan çocuklarımızın gelecekte yapacak olan sporların, spora teşvik etmek amaçlı görevlendirilen beden eğitimi öğretmenleri ve spor antrenörlerimiz denetiminde milli eğitim ile koordineli olarak yetenekleri taranarak, çocuklarımızın bedensel becerilerini kayıtlara alınarak, bedenlerine uygun spor branşlarına yönlendirilerek çocuklarımızın geleceğiyle alakalı bir takım çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmada bize destek veren devlet büyüklerimize, antrenörlerimize, velilerimize, milli eğitim ve il müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.