son haberler

Ünyeli Genç Aşçılardan Uluslararası Başarı

Yayınlanma Tarihi: 23 Aralık 2021 okunma

Ünyeli Genç Aşçılardan Uluslararası Başarı
Eğitim
0

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri öğrencileri 18. İstanbul Gastronomi Fuarı Uluslararası Yemek Yarışması’ndan 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandılar.

İstanbul’da bu yıl 18. si düzenlenen Uluslararası Gastronomi Fuarı’nda Yemek Yarışmasına Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Yiyecek İçecek Hizmetleri alanından 5 öğrenci Ana Yemek ve Tatlı Tabağı kategorilerinde katıldılar. Yerli ve yabancı çok sayıda yarışmacının katıldığı yarışmada Ünyeli genç aşçılar büyük başarı gösterdiler.

22-25 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlen yarışmada Ana Yemek Kategorisinde Ebrar AKÇAY ve Hüseyin Bora ÖZTÜRK hazırladıkları tabakları ile altın madalya sahibi oldular. Aynı kategoride Bekir AKKAŞ ise gümüş madalya kazandı. Tatlı Tabağı Kategorisinde ise Özge ALTUN ve İlyas KESKİN 3.lük ödülü olan Bronz madalya ile ödüllendirildiler. Yarışmaya Okulun Yiyecek İçecek Hizmetleri alan zümresi tarafından hazırlanan öğrencilere Koordinatör Müdür Yardımcısı Yaşar FINDIK ile Yiyecek İçecek Hizmetleri öğretmenleri Rıza Çelik ve Mustafa TEMİZ eşlik ettiler.

Okul Müdürü Hasan AYDIN, her yıl ulusal ve uluslararası yarışmalara katıldıklarını ifade ederek, “bugüne kadar aldığımız ödüllere beş ödülle katkıda bulunduk. Yarışmaya katılan öğrencilerimizin tamamı madalya kazanarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimize, yarışmaya hazırlayan öğretmenlerimize ve onlara refakat ederek rehberlik eden idareci, öğretmen ve personelimize teşekkür ediyorum. Turizm alanında eğitim veren ülkemizin 50, ilimizin tek proje okulu olarak benzer yarışmalara katılmaya ve başarılar kazanmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.