son haberler

Yunus Emre Okulu’ndan “Bizim Yunus” Projesi

Yayınlanma Tarihi: 9 Aralık 2021 okunma

Yunus Emre Okulu’ndan “Bizim Yunus” Projesi
Eğitim
0

Ünye Yunus Emre İlkokulu 2021 yılının “ Yunus Emre ve  Türkçe” yılı ilan edilmesiyle başlattığı “Bizim Yunus” projesine yeni etkinliklerle devam ediyor.

Yunus Emre’nin 3 Şiiri Yarışmada Yer Aldı

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı başından itibaren çeşitli programlarla Yunus Emre’yi anma ve anlamaya katkıda bulunan okul, “Bizim Yunus” Projesiyle de çeşitli etkinlikler düzenliyor. Proje kapsamında okulda düzenlenen Yunus Emre şiirini güzel okuma yarışması bütün sınıfların katılımıyla devam ediyor. Yunus Emre’nin şiirlerinden Anasınıfı ve 1. Sınıflar “Bu Dünyadan Gider Olduk” şiiriyle; 2 ve 3. Sınıflar “Yalancı Dünyaya Konup Göçenler” şiiriyle; 4. Sınıflar ise “Göçtü Kervan Kaldık Dağlar Başında” şiiriyle yarışmaya katılıyor.

“Tüm Öğretmen ve Öğrencilerimiz Katkı Sağladı”

Proje koordinatör öğretmenleri Özlem ÇOLAKOĞLU, Harun BOLAT ve Esen YILMAZ Projenin bu etkinliğin tamamlanmasının ardından “YUNUS EMRE, BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMA” konulu resim ve şiir yazma yarışmasının da düzenleneceğini ifade ederek; “katılan tüm öğrencilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza ve katkılarını esirgemeyen velilerimize teşekkür ediyoruz” dediler.

“Öğrencilerimize Yunus’un Felsefesini Bir Nebze Olsun Tattırabilmeyi Amaçladık”

Projeyle ile ilgili Okul Müdürü Ahmet Turan ARSLAN ise “Yunus ‘yetmiş iki millete bir göz ile bakmak’ ilkesi ve evrensel insani değerler üzerine inşa edilmiş felsefesiyle dünya insan sevgisine  katkılar sağlayarak insanları ortak değerler etrafında birleştiren, yüzyıllardır unutulmayan ve unutulmayacak olan  şair olmayı başarmıştır.Yunus, insan olan herkese; ayrım yapmadan, engin sevgiyle bağlıdır. Ondaki insan sevgisi, insanda Allah’tan bir parça, O’ndan gelip bedene bürünmüş bir cevher olmasını bilmesindendir. Öğrencilerimize Yunus’un felsefesini bir nebze olsun tattırabilmek amacıyla öğretmen arkadaşlarımız bu projeyi okulumuzda 2021 yılı içerinde yaptıkları değişik etkinliklerle uygulanmaktadır.

Projeyi uygulayan ve katılan tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.