son haberler

Ünye’de Fahiş Fiyatlara Geçit Yok

Yayınlanma Tarihi: 18 Şubat 2022 okunma

Ünye’de Fahiş Fiyatlara Geçit Yok
Ekonomi
0

Ünye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri temel gıda ürünlerinde yapılan K.D.V indirimi sonrası marketlerin indirimi fiyatlara yansıtması ile ilgili sıkı denetimlerine devam ediyor. Kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uygulanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan ve vatandaşların gıda ürünlerini daha uygun almalarını sağlayacak indirim sonrası temel gıda ürünlerindeki K.D.V %8’den %1’e indirilmişti. Uygulanan indirim sonrası fiyatların etiketlere yansıyıp yansımadığı Ünye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından sıkı bir şekilde kontrol ediliyor.

Başkan Tavlı, “Kurallara Uymayan İşletmelere Geçit Vermeyeceğiz”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı konu hakkında yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın “Halkımızın yüksek fiyatlar altında ezilmesinin önüne geçeceğiz” açıklamasının ardından gerçekleştirilen K.D.V indirimine özellikle marketlerin uyması noktasında denetimlerimize devam ediyoruz. Halkımızın ekonomik alım gücünün sürdürülebilir olmasında devletimizin gösterdiği fedakârlığı tüm işletmelerin göstermesi anlamında sorumlu davranmaları gerekiyor. Bu noktada etiketlere indirimi yansıtan işletmelerimize teşekkür ediyorum. İlçemizde genel anlamda K.D.V indirimine uyulduğu gözlenmektedir. Zabıta ekiplerimiz kontrollerine bundan sonra da devam edecekler. Uygulama riayet etmeyen işletmelerimiz hiç kusura bakmasınlar gereken cezai işlemleri uygulayacağız. Bu noktada herkesi sorumlu olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

İlçe Genelinde Ulusal ve Yerel Marketlerin Tamamı Denetleniyor

K.D.V indiriminin uygulanıp uygulanmadığı ile ilgili Ünye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri kent genelinde faaliyet gösteren ulusal marketler başta olmak üzere tüm marketlerin etiket fiyatlarını indirim öncesi ve indirim sonrası olmak üzere kayıtlarından karşılaştırarak gerekli denetimleri yapıyor. Uygulamaya riayet etmeyen işletmelere ise tutanak tutularak cezai işlem uygulanıyor.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.