son haberler

BAŞKAN TAVLI GURBETTEKİ ÜNYELİLERLE BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi: 30 Ocak 2023 okunma

BAŞKAN TAVLI GURBETTEKİ ÜNYELİLERLE BULUŞTU
Gündem
0

Gurbetteki hemşehrileriyle her fırsatta bir araya gelen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, haftasonu gerçekleştirdiği İstanbul temaslarında Ünyelilerle bir araya geldi.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, hemşehri ziyaretlerini sürdürüyor. Haftasonu İstanbul’da bir dizi ziyaret gerçekleştiren Başkan Tavlı, hemşehrileriyle Ünye üzerine istişarede bulundu.

Başkanlara Ziyaret

Başkan Tavlı’nın İstanbul temasları Belediye Başkanlarına ziyaret ile başladı. İstanbul’da Ünyelilerin yoğun yaşadığı ilçelerden olan Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’i ziyaret eden Başkan Tavlı, “Belediye Başkanlarımıza nazik misafirperverliği için teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Tavlı, ziyaretler kapsamında ayrıca AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir ve AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu ile de bir araya geldi.

Hemşehri Derneklerine Ziyaret

Başkan Tavlı hemşehri derneklerine yaptığı ziyarette sıcak ilgi ile karşılandı.

Ünye-Fatsa İlçeleri Çevre Köyleri Kültür, Sosyal, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Üçpınar Derneği ve Saraycık Köyü Derneği’ni ziyaret eden Başkan Tavlı, dernek yöneticileri ve üyeleriyle hem hasret giderdi, hem de Ünye üzerine istişarelerde bulundu.

Haftasonu gerçekleştirilen İstanbul Bahçelievler Ordulular Derneği kongresine de katılan Başkan Tavlı, kongrede tek aday olarak başkan seçilen Hikmet Ateş’i ve yönetimini tebrik ederek başarılar diledi.

Ünyeli İş İnsanları ve Esnaflara Ziyaret

Yoğun bir programla hemşehri buluşmalarını sürdüren Başkan Tavlı İstanbul’da iş hayatını sürdüren İş insanları ve esnaflarla da bir araya geldi. Başkan Tavlı, ayrıca Sabah Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ünyeli Şaban Arslan’ın konuğu olurken, Ünye üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

“Sıladan Gurbete, Gurbetten Sılaya Olan Gönül Bağımızı Pekiştiriyoruz”

Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan Başkan Tavlı, “ Gurbetteki hemşerilerimizle her fırsatta bir araya gelmeye devam ediyoruz. İstanbul’da yaşayan ve iş dünyasında başarılı çalışmalara imza atan Ünyeli hemşehrilerimizi ziyaret ederek; sıladan gurbete, gurbetten sılaya olan gönül bağımızı pekiştiriyoruz. Bizleri hasretle kucaklayan, coşkuyla karşılayan, güler yüzleriyle ağırlayan; özlemle ve sevgiyle memleketlerine sahip çıkan vatandaşımızın her birini yürekten; saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Allah; birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daim etsin” diye konuştu.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.