son haberler

Bayrama Sağlıklı Girecek

Yayınlanma Tarihi: 22 Eylül 2015 okunma

Bayrama Sağlıklı Girecek
Gündem
0

Uzun süredir boyun fıtığı hastalığı ile mücadele eden Enver Çom, Ünye Özel Çakırtepe Hastanesi’nde yapılan ameliyatla bayrama sağlıklı bir şekilde girecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Ziraat Bankasından emekli ve Ziraat Bankası Emekliler Vakfı Delegesi Enver Çom, bayrama sağlığına kavuşarak girmenin mutluluğunu yaşıyor. İkizceli olan 57 yaşındaki Enver Çom yıllardır boyun fıtığı hastası olduğunu ve bu hastalıktan dolayı birçok sorun yaşadığını dile getirdi. Çom boyun fıtığı nedeni ile gerek iş hayatında ve gerek sosyal yaşantısında yaşam kalitesinin düştüğüne değinirken tüm tedavi yöntemlerini kullanmasına rağmen sağlığına kavuşamadığını belirtti.

Son olarak fındık işlerinden dolayı çalışmasının ardından ağrılarının çok şiddetlendiğini belirten Çom tedavi için Çakırtepe Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniğine başvurduğunu belirtti. Burada yapılan tetkik ve muayenelerin ardından ameliyat olma kararı aldığını belirten Enver Çom; “Yıllardır boyun fıtığı hastasıyım. Fındıktan sonra ağrılarım dayanılmaz hale geldi. Sonunda ameliyat olma kararı aldım. Ameliyatımı oldum bu ameliyatın bu kadar rahat ve sorunsuz geçeceğini bilseydin yıllar önce olurdum. Ameliyat sonrası ağrılarım kesildi. Normal yaşantıma döndüm. Ameliyat öncesine göre çok ama çok iyiyim. İnanın balık tutmaya gidebilir, incir ağacına bile çıkabilirim. Doktorum Ahmet Eroğlu’na ve tüm Çakırtepe Hastanesi ailesine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bayrama sağlığıma kavuşarak giriyorum” dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren Çakırtepe Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Eroğlu hastanın boynunda 4 seviye boyun fıtığı ve ciddi kanal daralması olduğunu belirtti. 3 saat süren başarılı ameliyatın ardın hastanın sağlık probleminin giderildiğini söyleyen Doktor Eroğlu ekip eşliğinde yapılabilecek derecede önemli bir ameliyat olduğu vurgusunu yaparken, böylesi önemli bir ameliyattan sonra hastanın bir gün sonra sağlığına kavuşmuş bir şekilde kalktığını ve ameliyat öncesi çektiği tüm sıkıntılardan kurtulduğunu ifade etti.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.