son haberler

Büyükşehir, 423 Araç ve 491 Personelle Kar Nöbetinde

Yayınlanma Tarihi: 17 Ocak 2022 okunma

Büyükşehir, 423 Araç ve 491 Personelle Kar Nöbetinde
Gündem
0

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yoğun kar yağışı sebebiyle ulaşım ağında aksama yaşanmaması için çalışan Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekiplerini ziyaret etti. Çalışmalar hakkında ekiplerden bilgi alan Başkan Güler, “423 iş makinesi ve 491 personelimizle Ordu’nun 19 ilçesinde kendi aldığımız iş makineleriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah bu sezonu da yüzümüzün akıyla bitiririz” dedi.

Ordu’da etkisini gösteren kar yağışı ile birlikte şehir beyaza büründü. En uzun yol ağına sahip il olan Ordu’da kar yağışı sonucu oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı ise Büyükşehir Belediyesi, 423 iş makinesi ve 491 personel ile karla mücadele mesaisi sürdürüyor.

Çalışmaları yakından takip etmek ve bilgi almak isteyen Başkan Güler, Gölköy ve Gürgentepe ilçelerinde kar küreme ve tuzlama çalışması yapan ekipleri ziyaret etti, yoğun tempoda mesai sürdüren ekiplere kolaylıklar diledi.

“BU SEZONU DA YÜZÜMÜZÜN AKIYLA ATLATACAĞIZ”

İncelemeler sonrası açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 423 iş makinası ve 491 personel ile bu kış sezonunun da hayırlısıyla atlatılacağını belirtti.

Başkan Güler konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Gölköy ve Gürgentepe ilçelerimizde karla mücadele çalışmalarını inceledik. Ekiplerimizin çalışmaları gayet güzel. Kar yağışını güzel bir olaya dönüştürüyorlar. İnşallah bu sezonu da yüzümüzün akıyla bitiririz. 423 iş makinesi ve 491 personelimiz ile Ordu’nun 19 ilçesinde kendi aldığımız iş makinelerimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bu çalışmalarımızdaki fedakâr personelimizi kutluyorum.”

“12 AY 4 MEVSİM YAŞANABİLECEK BİR ORDU İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Kar yağışını ekonomik bir fırsata dönüştürmek için de çalıştıklarını söyleyen Başkan Güler, “Kar sadece bizde mücadele konusu değil, aynı zamanda turizm aktiviteleri için de bir fırsat. 3 ay değil, 12 ay Ordu diye başladığımız faaliyetlerimizde karı ekonomik bir avantaja dönüştürmek istiyoruz. Kışın Ordu’muz daha da güzel.  12 ay 4 mevsim yaşanabilecek bir Ordu için çalışıyoruz” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.