son haberler

Gazi ve Ailelerine Yemek İkramı

Yayınlanma Tarihi: 19 Eylül 2015 okunma

Gazi ve Ailelerine Yemek İkramı
Gündem
0

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Ünyeli gazi ve yakınlarına Belediye ve Kaymakamlık birlikteliğinde yemek verildi.

Gazi ve Ailelerine Yemek İkramı 1Ünye Çakırtepe Sami Soysal Tesisleri’nde düzenlenen programa Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Ünye Garnizon Komuta Jandarma Binbaşı Gökhan Çoşkun, Ünye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yalçın Taşçıoğlu, gaziler ve aileleri katıldı.

Programda konuşma yapan ve ülkenin hassas bir dönemden geçtiği günlerde programın anlamlı olduğunu belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar; “Anadolu her bir karışında bir şehidi, gaziyi bağrında barındıran topraklar. Bu topraklara fitne tohumu ekmeye çalışanlar nasıl başarılı olamamışlarsa, bundan sonrada Cenabı Mevla’nın inayetiyle hiçbir şekilde başarılı olamayacaklardır. Çünkü şu masanın etrafında oturan en küçük yaştan en büyüğüne Gazi ve Ailelerine Yemek İkramı 3vatan için savaşmaya gidiyoruz denilse şehit olmak, vatan için bende varım demek için hiç düşünmeden yollara düşer. Bizim inancımız ve felsefemizde şehitler nurlanmış, gaziler onurlanmıştır. Onun için bu bilinçle vatanını, namusunu, bayrağını korumak için yollara düşenler bu coğrafyada yaşamayı hak eden ve kardeşte yaşamayı hak edenlerdir” dedi.

Ünye Kaymakamı Mustafa Demir ise 1996–2001 yılları arasında 5 yıl görev yaptığım Şırnak’ta, sayısını bilemeyeceği kadar şehide sarılıp ailelerine göndermenin üzüntüsünü yaşadığını belirterek şehitlere rahmet diledi. Gazilerin ve şehitlerin acılarını paylaştığını da söyleyen Kaymakam Demir, Gaziler Günü’nü kutlayıp yapılan organizasyon için teşekkür etti.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.