son haberler

KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Yayınlanma Tarihi: 27 Haziran 2023 okunma

KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Gündem
0

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Kurban Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajında bayramı kutlayarak, “Bayramlar birlik ve beraberliğin nişanesi, paylaşmanın sevinci ve doruk noktasıdır” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda tüm vatandaşların bayramını kutladı.

-“Bayramlar müstesna günlerdir”-

Birlik ve beraberlik duygusu ile bayramların huzur içerisinde yaşandığını belirten Başkan Tavlı, “Bayramlar birlik ve beraberliğin en üst seviyeye çıktığı müstesna günlerdir. Unutmamalıyız ki bayramları ülkemizde huzur içerisinde yaşayabilmemizi mukaddes değerleri uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum.” dedi.

-“Bayramlar, paylaşmanın doruk noktasına ulaştığı günlerdir”-

Kurban Bayramı’nda sadece kurban etinin paylaşılmadığını, sevgi ve üzüntülerin de paylaşıldığını ifade eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şunları söyledi:

“Bayram günlerinde sadece kesilen kurban eti paylaşılmaz. Sevgi ve üzüntülerimiz de paylaşılır. Çünkü en bilinen ifadesiyle ‘Sevinçler paylaşıldıkça artar, üzüntüler de paylaşıldıkça azalır.’ Bayramlar, paylaşmanın doruk noktasına ulaştığı günlerdir. Kurban paylaşmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını kutlarken, bayramın ülkemize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve refah getirmesini, dünyanın dört bir tarafında devam eden savaşların, akan kan ve gözyaşının son bulmasına vesile olmasını diliyorum.”

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.