son haberler

Müftü Okuş, “Berat Kandili Kurtuluşun Müjdecisi”

Yayınlanma Tarihi: 6 Mart 2023 okunma

Müftü Okuş, “Berat Kandili Kurtuluşun Müjdecisi”
Gündem
0

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, bu gecenin rahmet mevsimi üç ayların bereketli zamanlarından Berat gecesinin ihya edileceğini belirterek, Berat’ın, kurtuluş müjdesi olduğunu ifade ederek tüm İslam aleminin Berat Kandili’ni tebrik etti.

Okuş, mesajında şunları kaydetti:
“Zihni ve gönlü kirleten, hayatı anlam ve amacından uzaklaştıran her şeyden yüce Allah’a sığınmaktır. O’nun rızasına uygun olmayan tüm arzu ve davranışlardan uzak olmaktır. Hayatı, her şeyi bilen, gören, işiten kudret sahibi yüce Allah’ın varlığının idraki ve O’na karşı sorumluluk bilinciyle yaşamaktır. Kulluk bilinciyle hata ve günahları terk ederek Allah’ın lütfuyla affa mazhar olmaktır.”
Ramazan ayının habercisi olan Berat gecesinin sorumlulukları hatırlattığını belirten Okuş, “Bu geceyi vesile kılarak, hayatımızı bizi yüceltecek ve yükseltecek olan salih amellerle güzelleştirelim. Zira salih amel bilinci bizi her türlü kötü duygu ve düşüncelerden koruyan güçlü bir kalkandır.” ifadesini kullanan Okuş, şöyle devam etti:
“Yüce Rabb’imizin af ve mağfiret gecesi olan bu geceyi samimi tövbelerimizle günahlarımızdan arınacağımız, dualarımızla umudumuzu yeşerteceğimiz bir kurtuluş ve diriliş gecesi yapalım. Sevgili Peygamberimizin bizlere öğrettiği, ‘Allah’ım azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum’ duası ile Rabb’imizden af ve mağfiret niyaz edelim. Yüce dinimiz İslam’ın hayat veren ilkelerinin rehberliğinde, daha güzel bir hayatın ve dünyanın inşası için hep beraber gayret edelim. Bu mübarek zamanları yaralı ve acılı yüreklerle idrak ederken milletçe büyük bir dayanışma ve yardımlaşmayla depremin yaralarını sarmaya gayret edelim. “Sevgili Peygamberimiz, ‘Her kim Müslüman kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz milletimiz olmak üzere, tüm İslam aleminin Berat Gecesi’ni tebrik ediyorum. Bu mübarek gece vesilesiyle, milletimizin her türlü dert, sıkıntı, musibet ve hastalıklardan beri olmasını diliyor, Ramazan ayına, günah yüklerimizden arınmış olarak girebilmeyi, hesap gününde kurtuluş beratını alanlardan olmayı Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.