son haberler

Ordu Şehitler Albümü Basılmadan Yakılacak!

Yayınlanma Tarihi: 12 Eylül 2023 okunma

Ordu Şehitler Albümü Basılmadan Yakılacak!
Gündem
0

Ordu ilinin Şehitleri hakkındaki 15 yıllık araştırmanın ardından yazdığı “Ordu İli Şehitler Albümü” isimli kitabın basımı için destek bulamadığını belirten Yazar A. Avni Yüzbaşıoğlu, kitap taslağını yakacağını açıkladı.

Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü dahil çok sayıda Belediye, Sivil Toplum Kuruluşu ve varlıklı Ordulu kişilerden aradığı desteği bulamadığını belirten Ali Avni Yüzbaşıoğlu, 1200 sayfadan oluşan ve Ordulu 1839 Şehit hakkında kapsamlı bilgiler içeren “Ordu İli Şehitler Albümü” isimli kitabını yakacağını açıkladı.

Pandemi sürecinde tamamladığı, 15 yıllık araştırmayı içeren kitabını 14-16 Eylül tarihleri arasında Mesudiye’de düzenlenecek olan “2023 Dünya Demokrasi Forumu”nda yakmaya karar verdiğini bildiren Gazeteci-Yazar A. Avni Yüzbaşıoğlu; “Şehitlerimiz duyduğum saygı nedeniyle yıllardır not aldığım hatta Ankara’da Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Şehitler arşivinde yaptığım araştırmalar sonucu edindiğim belgeleri pandemi yasaklarında evde kaldığım süre içerisinde bir araya getirdim” dedi.

Kendisinden destek istediği bazı yetkililerin ilgisiz tavırlarına çok kırıldığını da ekleyen Yüzbaşıoğlu, şöyle devam etti; “Bundan sonra yapacağım tek şey kalıyor. 15 yıllık emeğime bir bardak benzin ve bir kibritle 14 – 16 Eylül tarihleri arasında Mesudiye’de düzenlenecek 2023 Dünya Demokrasi Forumu’nda 3 gün boyunca peyderpey yakarak veda edeceğim. Hem de sayın yöneticilerimizin kulaklarını çınlatacak.”

HABER: Mehmet Emin Danış

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.