son haberler

ORDU’DA SÖZLEŞMELİ PERSONEL SEÇİMİ NOTER HUZURUNDA KURA ÇEKİMİ VE CANLI YAYINLA GERÇEKLEŞTİ

Yayınlanma Tarihi: 20 Ocak 2023 okunma

ORDU’DA SÖZLEŞMELİ PERSONEL SEÇİMİ NOTER HUZURUNDA KURA ÇEKİMİ VE CANLI YAYINLA GERÇEKLEŞTİ
Gündem
0

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde sözleşmeli personel belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde sözleşmeli personele geçiş aşamasında kriterlere uygun olan personel sayısının norm kadrodan fazla olması üzerine adaletsiz bir durum oluşmaması için canlı yayında kura çekimi yapıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde sözleşmeli personele geçiş aşamasında ilgili yöneticilerin gerekli hassasiyeti gösterememesi ve basiretsiz tavırları sebebiyle olaya müdahale eden Başkan Güler, objektif, şeffaf ve fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla sözleşmeli personel geçişinin herkesin huzurunda, canlı yayında kura çekimi yapılarak gerçekleştirilmesi talimatını verdi. Başkan Güler’in bu talimatıyla OBB bünyesinde sözleşmeli personele geçiş aşamasında torpil önlenirken adaletsiz bir ortam doğmasına dur denildi.

Bu talimatın ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda noter huzurunda ve canlı yayın eşliğinde kura çekimi yapıldı. Canlı yayın, Belediyenin sosyal medya sayfasında ve Belediye Meydanında bulunan led ekranda tüm şehre yapıldı. Kura çekimi meydanda toplanan vatandaşlar tarafından izlendi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.