son haberler

Ordu’daki Öğretmenlere Yurtiçi ve Yurtdışı Gezi Müjdesi

Yayınlanma Tarihi: 24 Kasım 2021 okunma

Ordu’daki Öğretmenlere Yurtiçi ve Yurtdışı Gezi Müjdesi
Gündem
0

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı programa katılan Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, bu özel günün anısına 113 öğretmeni farklı il ve ülkelere geziye göndereceklerinin müjdesini verdiler.

24 Kasım Öğretmenler Günü Ordu Kültür Sanat Merkezinde (OKSM), düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Programa Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, protokol mensupları, daire müdürleri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan “24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı” saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ile başladı.

Emekli öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin verilmesi, ödül töreni ve aday öğretmenlerin yemin töreni ile devam eden programda 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde doğan öğretmenlerin doğum günleri de kutlandı. Ardından halk oyunları ve oratoryo gösterisi ile program son buldu.

Gerçekleştirilen programda Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel 24 öğretmene İtalya Roma, 24 öğretmene Diyarbakır, 24 öğretmene İstanbul, 24 öğretmene İzmir ve 17 emekli öğretmene yurt içi istediği şehre gitme imkânı vereceklerini müjdelediler.

Vali Sonel; “113 Öğretmenimizi Yurtdışı ve Yurtiçi Gezisine Göndereceğiz”

“Siz değerli öğretmenlerimiz, bizim için çok çok önemlisiniz” diyen Vali Sonel, ”Daha önce görev yaptığım yerde, 24 Kasım’da 24 öğretmenimizi yurtdışına gönderme geleneğimiz vardı. Bu geleneği Ordu’da da Valiliğimiz ve Büyükşehrimizle birlikte yapacağız. 24 Kasım’da 24 öğretmenimizi İtalya Roma gezisine göndereceğiz. Hayırlı olsun. Ayrıca, 24 öğretmenimize Diyarbakır, 24 öğretmenimize İstanbul, 24 öğretmenimize İzmir gezisi olacak hayırlı olsun diyorum.  17 eli öpülesi emekli öğretmenlerimizi de istediği yer neresi olursa oraya göndereceğiz. Toplamda 113 öğretmenimiz olacak” şeklinde konuştu.

“Gelecek Yıl Yapılacak TEKNOFEST’e Çok İyi Hazırlanmalıyız”

Vali Tuncay Sonel, “Biz kocaman bir Ordu ailesiyiz.  19 ilçemizde, her zaman ifade ediyorum değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız, Kaymakamlarımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, çalışma arkadaşlarımız, öğretmenlerimiz var. İnşallah Ordu’yu bulunduğu yerden daha da ileriye götüreceğiz. Bir ricam var. Seneye TEKNOFEST Samsun merkezli Karadeniz’de yapılacak. Onun da çalışmasını arkadaşlarımız yapıyor. Ne kadar çok projeyle oraya gidersek, o kadar iyi olacak.  Siz değerli öğretmenlerimizin yetiştirdiği öğrencilerimiz içerisinden bu memlekete, bu vatana, bu bayrağa, bu ezana hayırlı işler yapacak nice öğrenciler çıkacaktır. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bizlerde, çocuklarımızda emeği olan tüm öğretmenlerimizi de tekrar sizlerin huzurunda anıyor, hepinizin ellerinden öpüyorum” diye konuştu.

“ÖĞRETMENLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Bizi yetiştiren, bizi şekillendiren toplumun mimarı öğretmenlerimize çok şey borçluyuz” dedi.

Başkan Güler konuşmasında şu sözlere yer verdi:“Tecrübelerimle size birkaç öneride bulunmak istiyorum. Burada konuşmalar yapılırken hayatımızı yönlendiren hocalarımı hatırladım. Ve şunu gördüm ki hakikaten bizi yetiştiren, bizi şekillendiren toplumun mimarı öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Bu borcumuzu sadece nostaljik konuşmalar ile değil, ileriye dönük ne yapacağımızı da düşünerek ifade etmek istiyorum. Büyük bir yarışma içerisindeyiz dünyada. Türkiye Cumhuriyeti de 2023 yılında yeni bir yüzyıla giriyor. Bu yüzyılı bilim ile teknoloji ile şekillendirmemiz lazım. Ordu çok büyük bir zenginliğe sahip. Ordu’da bize düşen yeni çalışmaları ortaya koymak. Burada bir düşünce merkezi ve eğitim üzerine ARGE merkezleri kurabiliriz. Biz Ordu’da DAVET Merkezini hayata geçirdik. Burada herkes deneyimlerini anlatabilir.

Sadece burada öğretmenler değil, herkes deneyimlerini anlatabilir. Çin’in eğitimini incelemiştim. Orada öğretmenler bile eğitiliyor. Çok tecrübeli hocalar, daha az tecrübelileri eğitiyorlar ve müthiş bir dönüşüm sağlıyorlar. Biz Ordu’da daha güzel çalışmalar yapalım. Sizlerden öneriler bekliyoruz. Çok kıymetli hocalarımız emekli olduktan sonra ayrılmamalılar. Şu an ki çalışan öğretmenlerimizle ortaklaşa bir çalışma yapabiliriz. Ordu’yu çok iyi bir noktaya getirebiliriz.”

“113 ÖĞRETMENİMİZE GEZİ DÜZENLEYECEĞİZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile yapılan istişare sonucu öğretmenlere bir sürpriz yapacaklarını ifade eden Ordu Valisi Tuncay Sonel, “Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, üniversitemiz, kurumlarımız ve Ordu ailesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde eğitim çıtasını daha yükseğe çıkartmak için uğraşacağız. Siz kıymetli öğretmenlerimizi okullarımıza gelerek ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Büyükşehir Belediyemizde kıymetli bir bakanımız, ağabeyimiz var, onunla istişare ettik.

Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Ordu’da bulunan 24 öğretmenimize İtalya, Roma gezisi, 24 öğretmenimize Diyarbakır gezisi, 24 öğretmenimize İstanbul, 24 öğretmenimize İzmir, 17 emekli öğretmenimiz ise yurt içinde istediği yer olmak üzere tatil imkânı sunacağız. Ordu 19 ilçesi ile kocaman bir aile. Böyle güzel bir Büyükşehir Belediye Başkanımız, çalışma arkadaşlarımız, öğretmenlerimiz var. Ordu’yu bulunduğu yerden daha ilerilere götüreceğiz. Bizler de, çocuklarımızda emeği olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.