son haberler

OSKİ, ADIYAMAN VE KAHRAMANMARAŞ’TA 30 EKİPLE ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

Yayınlanma Tarihi: 17 Şubat 2023 okunma

OSKİ, ADIYAMAN VE KAHRAMANMARAŞ’TA 30 EKİPLE ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR
Gündem
0

Ordu Büyükşehir Belediyesi, tüm imkânlarıyla ‘asrın felaketi’nden etkilenen vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Depremin ilk anlarından itibaren deprem bölgesinde çalışmalarını yürüten Büyükşehir, bölgede yaşanan su sorununa çözüm olmak için 30 kişiden oluşan OSKİ ekipleri Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta görev yapıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ), su sıkıntısı yaşayan bölgelere 12 adet su tankeri gönderdi. Deprem nedeniyle altyapı hatları zarar gören ve su kesintisi yaşayan bölgelerde vatandaşlara su taşıyan tanker ile depremzedelerin su sorunu geçici süreliğine çözüme kavuşturuldu.

ÇİFTÇİLER VE HAYVANLAR UNUTULMUYOR

OSKİ ekipleri, bölgede yaşanan iki ayrı deprem nedeniyle büyük yıkımların yaşandığı Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta köylerde yaşayan çiftçilerin su ihtiyacını da karşıladı.  OSKİ ayrıca besicilerinde imdadına yetişti. Çok sayıda mandıraya içme suyu akışı sağlayan ekipler bölgede yaşanan içme suyu arızalarını da tamir ederek sorunları ortadan kaldırdı.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, kamu kurumları ve gönüllülerle birlikte toplam 1887 personel, 410 araç ve iş makinesi ile bölgede depremin yaralarını sarmaya çalışıyor.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.