son haberler

Temiz Çevre İçin Çöp Topladılar

Yayınlanma Tarihi: 11 Mayıs 2015 okunma

Temiz Çevre İçin Çöp Topladılar
Gündem
0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca, “Temiz Çevrem” kampanyası çerçevesinde Altınordu, Akkuş ve Mesudiye’de etkinlikler düzenlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı “Temiz Çevrem Kampanyası” kapsamında Akkuş ve Mesudiye ilçelerinde ”Atıkların Kaynağında Ayrıştırılması ve Geri Dönüşüm” konulu eğitim düzenlendi. Eğitimde bitkisel atık yağlar, atık piller, ambalaj atıkları konularında muhtarlar, din görevlileri, ev hanımları ve öğrencilere yönelik bilgiler verildi. Yetkililerin yaptıkları bilgilendirmelerde; atıkların kaynağında ayrıştırılması ve geri dönüşümün doğaya ve ülke ekonomisine katkılarından bahsedilirken, 1 litre bitkisel atık yağın bir milyon litre suyu kullanılamaz, beş milyon litre suyu da içilemez hale getirdiği belirtildi. Ayrıca, bir adet atık pilin toprağa verdiği zararın bir ton çöpün çevreye verdiği zarardan daha fazla olduğu belirtilerek çevre konusunda duyarlılığın artması talep edildi.

0c24d5a4-e581-4636-8b9f-88bfc9cf5327Eğitimin ardından Akkuş ilçesinde; Akkuş ilçesi Küçük Kertil mesire yerinde Akkuş Belediye Başkanı ve çalışanları, Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı ve çalışanları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çalışanları, muhtarlar ve din görevlileri; Mesudiye ilçesindeki etkinlikte ise eğitimin ardından Mesudiye ilçesi Hükümet Konağı mevkiinde Mesudiye İlçe Kaymakamı, Mesudiye Belediye Başkan Vekili ve çalışanları, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı ve çalışanları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çalışanları ile birlikte çöp toplandı.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.