son haberler

Türkiye’nin Tek ‘Manyetik Kum Gece Futbol Turnuvası’ Ünye’de Başladı

Yayınlanma Tarihi: 1 Temmuz 2022 okunma

Türkiye’nin Tek ‘Manyetik Kum Gece Futbol Turnuvası’ Ünye’de Başladı
Gündem
0

Ünye Belediyesi tarafından organize edilen Geleneksel Manyetik Kum Futbol Turnuvası’nda kuraların çekilmesinin ardından ilk karşılaşmalar gerçekleştirildi. Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel’in santra vuruşu ile başlayan turnuvanın finali 23 Temmuz Cumartesi günü yapılacak.

Yarım asrı geçen tarihi ile Dünya’da ikinci, Türkiye’de tek olma özelliği taşıyan ve geleneksel olarak yıllardır Ünye’de gerçekleştirilen Manyetik Kum Gece Futbol Turnuvası, kura çekiminin ardından 30 Haziran 2022 Perşembe akşamı ilk karşılaşmalarla başladı. Ünye Yalı kumsalında gerçekleştirilen turnuvanın açışılına Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel katıldı.

Sarah Moda Evi ile Köroğlu Kuyumcu takımlarının karşılaştığı ilk maçın santra vuruşunu takım oyuncuları ile Başkan Yardımcısı Orhan Gürel yaptı. Gürel yaptığı açıklamada, “Ünye Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz gece kum futbol turnuvasını gerçekleştiriyoruz. Turnuvaya katılan takımlarımız başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Turnuvanın ilk gününde takımları yalnız bırakmayan seyircilerimize de teşekkür ediyorum. Turnuvamızın güzel geçmesini ve takımlarımızın mücadelesini centilmenlik çerçevesinde yapmasını temenni ediyorum. Turnuvamız hayırlı olsun” dedi.

Ünye Belediyesi tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında gerçekleştirilen Manyetik Kum Gece Futbol Turnuvası’na toplamda 14 takım katılıyor. Her akşam saat 21.00’da başlayan müsabakalar sonucunda finale yükselen takımlar 23 Temmuz 2022 Cumartesi akşamı final müsabakası yapacak.

Turnuvanın ilk günkü sonuçları şu şekilde;

Köroğlu Kuyumcu       4-2       Sarah Moda Evi

Nuriye Mah.               6-3       Yaman Kuyumcu

Turnuvanın ikinci günü (1 Temmuz 2022) gerçekleştirilecek müsabakalar şöyle;

20:00 Fatsa Yalıköy – Fatsa Yaşam

21:00 GNY Gayri Menkul – Yeni 11 Ateş

22:00 Alp Medya – Pehlivanlar İnşaat

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.