son haberler

ÜNYE’DEN, ERDOĞAN’A %72.61 OY

Yayınlanma Tarihi: 29 Mayıs 2023 okunma

ÜNYE’DEN, ERDOĞAN’A %72.61 OY
Gündem
0

Seçim sonuçlarının ardından Cumhurbaşkanlığı’na ait resmi siteden bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “14 Mayıs seçiminin de 28 Mayıs seçimin de galibi 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. Biz ‘öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek’ demiştik. Öyleyse bugün kazanan sadece Türkiye’dir” dedi.

14 Mayıs 2023 seçimlerinde adayların yüzde 50’yi geçememesi sonucu 28 Mayıs 2023 tarihine ertelenen ve bugün gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçiminde Türkiye genelinde olduğu gibi Ordu’nun Ünye ilçesinde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy oranı Kemal Kılıçdaroğlu’nu geçti.

Kesin olmayan sonuçlara göre rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’nu geride bırakan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı’daki konutu önünde toplanan vatandaşlara yönelik konuşmasında; “Biz İstanbul’u çok seviyoruz. İstanbul’la yola çıktık, İstanbul’la yola devam ediyoruz. Maşallah, bugün Kısıklı bir başka. Üsküdar bir başka. Ve İstanbul bir başka. Değerli dava ve yol arkadaşlarım sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunu milletimizin teveccühü ile tamamlamış bulunuyoruz. 2 bayram arasında bize bir demokrasi bayramı yaşatan milletime şükranlarımı sunuyorum. Sandık başına giderek kendisi ve evlatlarının geleceği için iradesini ortaya koyan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kesin olmayan sonuçlara göre  görevine devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu ili genelinde yüzde 65.23, Ünye ilçesinde ise yüzde 72.61 oy aldı.

Sandıkların tamamının açılmasının ardından Ünye 15 Temmuz Meydanında havai fişek gösterileriyle başlayan sevinç etkinlikleri Ünye cadde ve sokaklarında araç konvoylarıyla devam etti.

AK Parti seçim müzikleri eşliğinde şehir turu atan Ünyeliler Cumhuriyet Meydanındaki AK Parti İlçe binası önünde toplandı. Bina üzerindeki ekrandan TRT1’in seçim yayınını izleyen coşkulu kalabalık uzun süre meydandan ayrılmadı. (HABER: Mehmet Emin Danış)

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.