son haberler

AK Mitingler, Fevzi Çakmak’tan Başladı

Yayınlanma Tarihi: 28 Mayıs 2015 okunma

AK Mitingler, Fevzi Çakmak’tan Başladı
Siyaset
0

AK Parti 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi mitin çalışmalarına, Ünye’nin en büyük mahallesi olan Fevzi Çakmak’tan başladı. Mahalle sakinlerine seslenen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “30 Mart seçimlerinde 20’de 20 yapacağımıza inanmış ve bunu başarmışsak, 7 Haziran seçimlerindeki 5’te 5’imiz hayırlı olsun” dedi.

Yapılan mitinge; Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Ak Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Halil Öz, parti üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Halka ilk hitap eden Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, birçok çalışmanın açılışını yaptıklarını, şimdi ise Organize Sanayi’yi yapacaklarını ve Numan Kurtulmuş’tan söz aldıklarını açıkladı. Ergün; “Bu akşam ki bu görüntü Fevzi Çakmak Mahallesi’nin her zaman olduğu gibi yine hazır olduğunu gösteriyor. 7 Haziran seçimleri yeni Türkiye’nin kuruluşu için bir dönüm noktası. Allah izin verirse 7 Haziran’da yeni Türkiye’nin temellerini atacağız. Ünye Devlet Hastanemizi açtık, şimdi ise sırada organize sanayi var. Bundan sonra gurbete işçi yollamayacağız, bundan sonra herkesin çoluk çocuğu Ünye’de kalacak. Organize sanayide en az 10 bin kişi çalışacak. Bunların hazırlığını yaptık, inşallah Numan bey sayesinde Ünye organize sanayi bölgesine kavuşacak, bunun sözünü aldık” dedi.

Mitingde konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar; “28 Mart 2014 gününde Fevzi Çakmak Mahallesi’nde nasıl bir coşku varsa aradan geçen zamanda hiçbir şey değişmemiş, artarak devam etmiş. Tarihte Fevzi Çakmaklılara, Belediye Destek Hizmetlerini buradan kaldıracağız ve Fevzi Çakmaklıların isteğine uygun bir park haline getireceğiz demiştik. Burayla ilgili projemizi hazırladık. Bu zamana kadar buraya siyasiler seçim döneminde gelmişler, söz vermişler ve gitmişler ama gördüğünüz gibi biz öyle yapmadık. Tabakhane Deremizle ilgili olarak da 12 milyonluk ihaleyi 29 Mayıs tarihinde gerçekleştireceğiz. İnşallah Tabakhane bu projeden sonra etrafına gezilebilecek bir hale kavuşacak” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise yaptığı konuşmada, 30 Mart Yerel Seçimlerinde 20’de 20 yapacaklarına inanıp başardıklarını ifade ederek, 7 Haziran seçimlerinde de 5’te 5 yapacaklarını söyledi. Yılmaz; “Bizi bugün burada misafir ettiniz, 7 Haziran seçimleri miting mevsimini Fevzi Çakmak Mahallesinden başlatmanın onurunu, heyecanını, şerefini bize yaşattınız. Ünye bizim farklı bir ilçemizdir, Fevzi Çakmak Mahallemiz de bize farkını her zaman hissettiren bir mahalledir. 30 Mart seçimlerinde Ordu 20’de 20 yapmak suretiyle tarih yazdı. Başbakanımızı, Cumhurbaşkanımızı mahcup etmedik. 30 Mart seçimleri deyince ilk akla gelen yer Ordu oldu. 30 Mart seçimlerinde Fevzi Çakmak Mahallesinde miting yaparken 20’de 20 yapacağız demişti ki sizlerde inandınız 20’de 20 yaptık. Şimdi de diyoruz ki 30 Mart seçimlerinde 20’de 20 yapacağımıza inanmış ve bunu başarmışsak, 7 Haziran seçimlerindeki 5’te 5’imiz hayırlı olsun” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.