son haberler

AK Parti Kadın Kollarının Yeni Başkanı Tiyaloğlu!

Yayınlanma Tarihi: 7 Kasım 2020 okunma

AK Parti Kadın Kollarının Yeni Başkanı Tiyaloğlu!
Siyaset
0

AK Parti Ünye İlçe 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi’nde tek liste ile başkanlığa seçilen Neşe Akgül Tiyaloğlu AK Parti’nin 2023 vizyonuna işaret ederek, “Üstlendiğimiz Sorumluluğun Ne Kadar Ağır Olduğunun Bilincindeyiz. Kadınların siyasetteki yolunu açan, kadınları siyasetin öznesi yapan, değer veren ve çağ açan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde sürekli kendimizi yenileyerek ve geliştirerek inşallah ülkemize hizmet etmeye, Partimizin 2023 hedeflerine ulaşması için Ünye’den güçlü bir omuz vereceğiz” dedi.” dedi.

AK Parti Ünye İlçe Kadın Kolları 6. Olağan Genel Kurulu Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Kongreye Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ordu Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Engin Tekintaş, AK Parti İl Başkan Yardımcıları, Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, İl ve İlçe kadın kolları başkanları ve kadın kolları üyeleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede Genel Merkez tarafından AK Parti Ünye İlçe Başkanlığına atanan Ecz. Neşe Akgül Tiyaloğlu tek liste seçime girdi.

“Ak Parti Kadınlarla Birlikte Güçlendi ve Büyüdü”

Sözlerine İzmir Depremi’nde hayatlarını kaybedenlere rahmet dileyerek başlayan Başkan Tiyaloğlu, konuşmasında Ak Parti’nin kadınlara verdiği öneme değinerek “Ülkemizin çok kritik bir sürecinde bu onurlu görev tarafıma tevdi edildiğinde ne denli zorlu bir sürecin bizleri beklediğini ve üstlendiğimiz sorumluluğun ne kadar ağır olduğunun bilincindeyiz. Göreve geldiğimiz andan itibaren tüm arkadaşlarımızla birlikte durmadan, yorulmadan partimizin başarısı için çalışmayı amaçlıyoruz. İnandığımız bu yolda yürümekten asla yılmayacağız. 19 yıllık siyasi yolculuğunda partimiz en büyük desteği hep kadınlardan almıştır. AK Parti kadınlarla birlikte güçlendi ve büyüdü. Türkiye’de kadınların siyasi hayata katılımlarına önem veren, kadınlara yönetim kademelerinde en çok yer açan parti AK Parti’dir. Kadınların siyasetteki yolunu açan, kadınları siyasetin öznesi yapan, değer veren ve çağ açan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde sürekli kendimizi yenileyerek ve geliştirerek inşallah ülkemize hizmet etmeye, Partimizin 2023 hedeflerine ulaşması için Ünye’den güçlü bir omuz vereceğiz” dedi.

Argan “Bu Bir Nöbet Değişimidir”

Yunus Emre’nin “Sular hep aktı geçti, Kurudu vakti geçti, Nice Han nice Sultan, Tahtı bıraktı geçti” sözleriyle konuşmasına başlayan Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ise “bizim yapmış olduğumuz görevler, üstlenmiş olduğumuz misyonlar hepsi gelip geçici. Her zaman söylüyoruz kongreler bir tazelenme ve yenilenme yerleridir. Bu vesile ile bir önceki dönem başkanımız Özlem Aldemir Yiğit başkanlığındaki yönetim kurulu üyelerinin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 20 aya yakın bir çalışma sürecimiz oldu. Belediye Başkanlığı seçimlerinden tutun, diğer aktivitelerde uyum içerisinde çalışarak birlikteliğin en güzel modelini elimizden geldiği kadar ortaya koymaya çalıştık. Ama bu bir nöbet değişimi. Bizler gelip geçiciyiz. Yeni seçilecek olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Tavlı “AK Parti Partinin ötesinde bir davadır”

Konuşmasına önceki dönem kadın kolları başkanları ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek başlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise “2005 yılından bu yana bende aktif olarak acizane sizlerle birlikte bu kutlu davada elimden geldiğince hizmet etmeye gayret ediyorum. Bu süreç içerisinde de sizlerin emeklerine ve gayretlerine bizzat şahit olduğumu da yürekten ifade etmek istiyorum. Bu süreçte görev alan tüm kadın kolları başkanlarımıza ve yönetimlerine vermiş oldukları emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi kadına her zaman en çok ehemmiyeti veren bir partidir. Partinin ötesinde bir davadır. Kadınlarımızın siyasette yollarının açılması onların bu faaliyetler içerisinde bulunması için her zaman fazlasını yapan bir partidir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Başkan Tiyaloğlu kadın kolları üyelerinin tam desteğini alarak göreve seçildi. Tiyaloğlu’nun listesi şu isimlerden oluştu; Zeliha Akman, Aysun Balcı, Selda Dündar, Hatice Balcı, İlknur Okuyucu, Feyzanur Bekmez, Zeliha Balcı, Süheyla Kapısız Ürer, Fatma Okuyucu, Kübra Nur Er, Şule Karaoğlan Demir, Gülsüm Ovalı, Öznur Arslan, Tansu Demirci, Büşra Çakır, Nesrin Korkmaz, Melahat Yılmaz, Duygu Zengin, Aynur Yıldırım, Emel Altun, Arzu Özyurt, Ebru Yürür, Kübra Ustaoğlu, Nihade Koç, Fatma Yüksel, Canan Tatlı, Emine Pehlivan, Gülendam Sertkaya, Hamide Fidan.

Kongrede ayrıca partide görev yapan eski kadın Kolları İlçe Başkanlarına da plaket takdim edildi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.