son haberler

Argan: “2021 Yılı Ünye İçin Bir Atılım ve Açılım Yılı Olacaktır”

Yayınlanma Tarihi: 4 Haziran 2021 okunma

Argan: “2021 Yılı Ünye İçin Bir Atılım ve Açılım Yılı Olacaktır”
Siyaset
0

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanlarıyla Ankara’da gerçekleştirdikleri temaslara ilişkin yaptığı basın toplantısında görüşmelerin verimli geçtiğini açıkladı.

Ünye’nin önemli sorunlarından Kültür Merkezi, Üniversite Kampüs Alanı, OSB, Spor Tesisleri, Yeni adliye binası başta olmak üzere birçok konuda Ankara’da görüşmeler ve ziyaretler gerçekleştirildi. Görüşmelerin ardından Ünye’ye dönen Argan ve ekibi düzenlenen basın toplantısında temasları değerlendirdi.

Türkiye Başarısı Gösteren Kadın Teşkilatını Tebrik Etti

Başkan Argan açıklamasında AK Parti Ünye İlçe Kadın Kolları’nın Türkiye genelinde elde ettiği başarıya değinerek başladı. Argan, “AK Parti Ünye İlçe Kadın Kolları Başkanlığımız performans analiz sisteminde Türkiye genelindeki ilçeler arasında birinci oldu. Hakikaten Ünye açısından çok güzel bir kazanım. Ben Başkanımız Neşe Akgül Tiyaloğlu nezdinden tüm kadın kolları yönetimimizi tebrik ediyorum” dedi.

Semt Sahaları ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Protokolü İmzalandı

Ankara ziyaretini Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu ve Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Demir ile gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Kenan Selim Argan, “Tabii ki ilk olarak yapmış olduğumuz ziyarette daha öncede planlandığı üzere Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Ordu iline kazandırmış olduğu yatırımlarla ilgili bir protokol imza töreni vardı ama çeşitli sebeplerden dolayı ertelenmişti. Biz bunu gerçekleştirmek üzere 19 tane ilçedeki yetkili arkadaşlarımızla birlikte gençlik ve spor bakanlığımız idik. Bununla ilgili olarak Ünye’ye kazandırmış olduğumuz spor tesisleri ile ilgili protokol törenine katıldık.”

Gölevi Mahallesine Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

“Tabii ki Ünye’de spor tesisleri ile ilgili çok ciddi anlamda çalışmaların içerisinde olduğumuzu bildirdik. Sayın bakanımız Mehmet Kasapoğlu’nun Ordu ziyaretinde Ünye’mize bir tane olimpik havuz ve 4 tane semt sahası ayrıca il müdürlüğümüz tarafından da bir tane semt sahası olmak kaydıyla 5 tane semt sahasını kazandırılması ile ilgili bu süreci takip ettik ve bu protokolüne hep birlikte şahitlik ettik. Yapmış olduğumuz protokol anlaşması gereğince Gölevi Mahallemize bir tane yüzme havuzu inşa etmeye başlayacağız. Bununla birlikte de halı saha, semt sahası olarak nitelendirdiğimiz Pelitliyatak mahallemize, Atatürk mahallemize halı saha ile birlikte bir tane basketbol sahası, Yüceler Mahallesi’ne halı saha, Fatih Mahallesi’ne halı saha Tekkiraz’a da aynı şekilde bir voleybol ve bir tane de basketbol sahası kazandırmış oluyoruz. Bununla ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi hızlılıkla başlanacak. Bu zamana kadar yapmış olduğumuz spor yatırımlarına ilave olarak Ünye’de özellikle gençlerimizin istifade edeceği bu alanların da bundan sonraki sefahate tekrar artması için bununla ilgili mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Kültür Merkezi İnşaatı Devam Edecek

2018 yılında ihale edilen ve çeşitli nedenlerden dolayı yapımı duran Kültür Merkezi’nin yeniden inşaat çalışmalarının devam edeceğini belirten Başkan Argan, “Ünye için önemli olan projelerden bir tanesi kültür merkezi ile ilgili sürecin devam etmesiydi. Onunla ilgili de tabii ki sıklıkla Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Nadir Alparslan’a arkadaşlarımızla birlikte ziyarette bulunduk.  Özünde aslında nezaket ziyaretiydi. Ama Ankara’ya gitmişken tabii ki hem kültür merkezimizi konuşalım hem de Ünye Kalesi’ndeki 4. etap restorasyon çalışmaları ile ilgili de neler yapıldı hangi aşamadayız bununla ilgili de fikir alışverişinde bulunmak amacıyla ziyaretimizi gerçekleştirdik.

Ünye kültür merkezi ile ilgili müteahhitti bu hafta çağırdıklarını da Sayın bakanımız bizlere ifade ettiler. Müteahhit çok kısa bir süre içerisinde başlayacağını bizlere ifade etti. Ardından ben tekrar bir görüşme yaptım. Tabi ki buranın yapılabilmesi için bir kule vinç sisteminin yapılması gerekiyor şu anda Balıkesir’de olduğunu bizlere ifade etti. Önümüzdeki hafta ya da bir sonraki hafta vinçin Ünye’ye gelerek kurulumunun yapılacağı müteahhit tarafından bize ifade edildi” diye konuştu.

Temmuz’da Yunus Emre Anma Etkinlikleri Düzenlenecek

Ünye’de bir süredir hazırlıkları yapılan Yunus Emre etkinlikleri için de görüşme yaptıklarını belirten Başkan Argan, “malumunuz olduğu üzere 2021 yılı Sayın Cumhurbaşkanımızın da 1 nolu genelgesi ile Yunus Emre ve Türkçe yılı bu kapsamda da Ünye’de çok geniş çaplı Uluslararası bir organizasyon yapma isteğimizi talebimizi bakan yardımcımıza ilettik.

Büyükşehir Belediyemizin, Ünye Belediyemizin ve Valiliğimizin de içinde olmuş olduğu bir organizasyonla geniş çaplı bir Yunus Emre’yi anma ve anlama etkinliğine ev sahipliği yapacağız. Bu konu ile ilgili de gerekli olan müzakerelerimizi Sayın bakanımızla görüştük” dedi.

Yeni Adliye Binası Görüşmeleri

Başkan Argan sözlerini şöyle sürdürdü; “Ünye Adalet Sarayımız ile ilgili bir takım sorunlarımızın olduğunu, alan olarak çok dar bir mekânda çalıştıklarını ifade etmiştik. Mevcuttaki Adalet Sarayımızın ve ek binasının Ünye’mizin ihtiyacını karşılayacak ölçüde olmadığını hepimiz biliyoruz. Ünye Belediyemiz ile Büyükşehir belediyemiz arasında bir takas gerçekleştirilmiş idi. Ardından da bizler mevcut yeri takası ile ilgili Adalet Bakanlığından Destek Hizmetleri Başkanımızı ziyaret ettik. Destek Hizmetleri başkanımız ile fikir alışverişinde bulunduk. Başsavcılığımız tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda bir protokol anlaşması şu anda yapılıyor. Bu protokol doğrultusunda inşallah Ünye’mize daha fazla hizmet verme imkanına sahip olacak. En az 15-20 bin metrekare alana sahip olan Adalet sistemimiz ile ilgili görüşmemiz oldu.

Kurtulmuş Ünye’ye Geliyor

Ünyeli hemşehrimiz Genel Başkan Yardımcımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’u ziyarette bulunduk. Öncelikle Genel Başkan Vekilimizin Ünyeli hemşehrilerimize olan selamını iletmek istiyorum. Yapmış olduğumuz bu ziyaretin temelinde sayın Genel Başkan Vekilimizi Ünye’mize davet etmek vardı. Temmuz ayının ilk haftası gibi inşallah Genel Başkan Vekilimizi Ünye’ye davet ettik. Bu davetimizi kabul ettiler ve inşallah Yunus Emre’yi Anma ve anlama haftası etkinlikleri çerçevesindeki programa katılacaklar.

Kampüs Alanı ve OSB

Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili sürece başladık. Orada alt yapı çalışmaları başladı. Artık OSB ile ilgili ne zaman başlayacak, ihale ne zaman gerçekleşecek gibi söylemlerden uzak duruyoruz. Onların bittiğini ifade ediyoruz. Orayı ziyarete bulunacağız. Üniversitemizin yerleşke alanında şu anda yapılması planlanan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin temelini atılmasını ile ilgili de davetimizi kendilerine ilettik. Projelerini değerlendirdi ve inceledi bir takım fikirleri oldu. Temmuz ayı içerisinde de üniversitemizin hali hazırda projelerini tamamlamış bulunmaktadır. Ünye belediyemizin önümüzdeki hafta ileteceği fakülte binamızın da temel atma programına Genel Başkanvekilimiz de katılmak istediğini ifade ettiler.

Ünye belediyemizin aynı şekilde Ünye’ye kazandırmış olduğu konferasyon şantiyesi ve beton santralin de inşallah ziyaretini gerçekleştireceğiz. Genel olarak baktığımızda gerçekten çok güzel bir çalışma oldu. Biz Ünye açısından hakikaten oradan memnun ayrıldık. Biz Ünye teşkilatı olarak yapılacak olan hizmetlerin takibi noktasındaki hassasiyetimizi her daim sürdüreceğiz. Daha önce yapmış olduğunuz söylemde de 2021 yılı Ünye için bir atılım ve aynı zamanda açılım yılı olacaktır.”.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.