son haberler

Arslan’dan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması!

Yayınlanma Tarihi: 18 Şubat 2021 okunma

Arslan’dan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması!
Siyaset
0

İYİ Parti Ünye İlçe Eğitim, Kültür ve Sanat Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Arslan hafta başında başlayan yüz yüze eğitimi değerlendirerek “Başarı sadece sınav kazanmak değildir” dedi.

Konuşmasına Gara şehitlerine rahmet dileyerek başlayan Başkan Yardımcısı Arslan “Ülkemizi yasa boğan şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Ülkemizin başı sağolsun. Ülkemizin içinde ve dışında terörörgütlerine destek verenleri şitdetle kınıyorum” dedi.

Nüfusu az olan köylerde okulların kapanmasının yanlış olduğuna vurgu yapan Arslan, “Bugün kalmayan köy okullarının yüz yüze eğitime başladığı haberi içimizi ısıttı. Köylerimizde tek bir öğrenci bile kalsa köy okullarımızın derhal açılması gerekir. Köyde öğretmen sadece öğrencilerine değil tüm köye ışık saçan birer meşaledir, bu duygularla yeni eğitim ve öğretim yılının ülkemize, öğretmen öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“Başarı Sadece Sınav Kazanmak Değildir”

Pandemi dönemini ve son yıllarda eğitim durumunu da değerlendiren Arslan şu ifadeler yer verdi; “9 yıllık tek parti döneminde eğitimimiz acınası bir durum almıştır. Son pandemi dönemindeki durum ise içler acısıdır. Bu yılar cumhuriyet tarihimize karanlık yıllar olarak geçecektir. 19 yıllık tek parti dönemi ve bunun görevlendirdiği bakanlar, bir önceki bakanın izlerini silmek ve kend egolarını geliştirmeklegeçirmişlerdir, eğitimde başarıyı sadece lise ve üniversite sınavlarını kazanmaktan ibaret sanmışlardır, aslında başarı sadece sınav kazanmak değildir. Sınav sistemini değiştirerek başarının yakalanacağına inananlar yanılgıya düşmüşlerdir. Eğitimde başarı sadece sınavdan ibaret değildir olmamalıdır.  Liselerin dört yıla çıkması ve mecburi hale gelmesi diploma almaktan öte geçememiştir. Ortaöğretimde meslek liselerimizin önü kesilmiş vaolanlar ise işlevlerini kaybetmiştir.kalkınmakta olan ülkemizin endüstride ve sanayide kalifiye eleman ihtiyacı vardır, fakat bu yanlış eğitim politikası sonucunda gençlerimizin önü kesilmiştir.”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.