son haberler

BAŞKAN ARGAN’DAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Yayınlanma Tarihi: 2 Aralık 2022 okunma

BAŞKAN ARGAN’DAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
Siyaset
0

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İlçe Başkanı Kenan Selim Argan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, sağlıklı her insan aslında bir engelli adayıdır. Engel sadece doğuştan gelen bir durum değil, sonradan da oluşabilecek bir durumdur.
Engelli vatandaşlarımızın normal bir hayat sürmeleri herkesin olduğu gibi onların da öncelikli haklarıdır. Ancak böyle bir durum toplumsal duyarlılık oluşturmakla mümkündür. Engelli bireylerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için küçük büyük herkesin aslında yapabileceği birçok şey vardır. Bu durumdaki vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Bu anlamda bizim hedefimiz, engelleri ortadan kaldırmak, engel teşkil edecek durumları da en aza indirmektir.
Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini diri tutacak en küçük çalışmalar dahi bizim için çok önemli ve değerlidir. AK Parti olarak tüm projelerimizde engelli vatandaşlarımızı göz önünde bulundurarak faydalı ve yararlı çalışmalar yapıyoruz. Hepimiz toplumumuzun birer parçası olan engelli bireylerimiz için daha duyarlı ve bilinçli olmalıyız.
Bu vesileyle engellerin kaldırıldığı bir dünya için, tüm engelli kardeşlerimin, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.