son haberler

Başkan Hacıimamoğlu Güven Tazeledi

Yayınlanma Tarihi: 17 Ekim 2020 okunma

Başkan Hacıimamoğlu Güven Tazeledi
Siyaset
0

MHP Ünye İlçe Başkanlığına Genel Merkez tarafından atanan Av. Murtaza Hacıimamoğlu yapılan kongrede yeniden seçilerek güven tazeledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ünye İlçe 13. Olağan Kongresi Halil Efendi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin Divan Başkanlığını MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Bahadır Alperen yaptı.

Kongreye, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Bahadır Alperen, Gökhan Ağdemir, Volkan Dudu, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, MHP ilçe Başkanları, siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kongrede bir konuşma yapan MHP Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu, “Milliyetçi Hareket Partisi kurulduğu günden bu güne kadar ülkesinin ve milletinin dertleri ile dertlenmiş dinamik ve güçlü teşkilatlanması ile ihtiyaç duyulan her alanda bende varım demiştir. Yapılamaz, çözülemez, aşılamaz denilen her sorun önce Allah’ın izni ve liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin vizyon ve kararlılığı, milletimizin duası ve desteği ile çözülmüştür. Çözülmeye de devam etmektedir. Bizlerde MHP Ünye ilçe teşkilatı olarak Cumhur ortağımızla birlikte her sahada ve her alanda boy göstereceğiz. Nerede sıkıntıya düşmüş, darda kalmış, çaresiz kalmış bir vatandaşımız, kardeşimiz varsa har zaman yardımına koşacak ve her daim yanında olmaya gayret göstereceğiz.Bugün ülkemiz hayatın olağan kalıplarına sığmayan, tekfur kalıntılarının tohumları tarafından kuşatılmaya çalışılmaktadır. Ama şu unutulmasın ki bizler 15 devlet kurup yıkıldığı halde 16.’sını kuran bir ecdadın torunlarıyız. Bizler köklü bir medeniyetin neferleriyiz. Türk milletini yıkamayacaksınız. Türk Devletini  bölemeyeceksiniz.”dedi.

Kongrelerin küskünlerin ve kırgınlıkların sona erdiği gün olduğunu vurgulayan Hacıimamoğlu, “Bugün küskünlüklerin, kırgınlıkların ve ihtilafların bittiği bir gündür. Bugün birlik olmanın, beraber olmanın, kucaklaşmanın vücut bulduğu bir gündür. Artık zaman her yere her gönle girmenin ve hakta-hakikatte, müreffeh Türkiye’de birleşmenin günüdür. Allah Türk İslam ülküsünü muzaffer eylesin”  diye konuştu

MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk ise “MHP Ordu il teşkilatı olarak Ağustos yaında göreve geldik. Ordu ilinin diğer ilçelerini dolaştıktan sonra 8 ilçemizde yeniden yapılandırmalar yaptık. Bu ilçelerimizden birisi de Ünye ilçemiz. Ünye ilçemizde Av. Murtaza Hacıimamoğlu beyle birlikte yeni bir yönetim kurduk. İl teşkilatı olarak bizde destek vereceğiz. İnşallah partimizi Ünye ilçemizde bulunduğu yerden daha yukarıya çekmeye çalışacağız.”dedi.

Kongre Divan Başkanı ve MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Bahadır Alperen,”Milliyetçi ülkücü hareketin samimi mensupları her zaman omuz omuza bir ve beraber olmuşlardır. MHP şahsi ikbal kaygıları ile milli istikbal ve istiklal endişesi ile buluşan milyonların partisidir. En zor zamanlarda Türk milliyetçiliğini haykırmış. Bu uğurda bedel ödemekten kaçmamıştır. Tabutluklardan, işkencelerden yılmamış, şahadete tebessümle yürümüştür. Zindanları taş medreseye çevirmiş, inandığı yoldan yürümekten asla vazgeçmemiştir. Dolayısıyla MHP’de siyaset yapmak bu sorumluluk bilincinde olmayı gerektirir. MHP devleti ve milleti için sorun üretene değil, sorun çözen partidir. Sayın Genel Başkanımız bunu önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyerek özetlemiş. Benim aklım hep Türkiye’dir diyerek zihinlerimize kazımıştır”dedi.

Konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşülürken Mevcut Başkan Murtaza Hacıimamoğlu tek liste ile başkanlığa aday olarak seçime girdi.

Teşkilatın desteğini alan v. Murtaza Hacıimamoğlu başkanlığında yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; “Dursun Odabaşı, Mustafa Kemal Okuyan, Murat Pehlivan, Ozan Tapçı, Abdulhamit Karaca, Güray Taslı, Sami Bakırcı, Fatih Kaygı, Hasan Kalafat, Oğuzhan Beşik, Murtaza Ocak, Mehmet Ocak, Eyüp Öztürk, Recai Özdemir, Mustafa Musaoğlu, Mehme Çuhacı ve Mustafa Dedeoğlu.”

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.