son haberler

Başkan Öztürk, “Yanlışın Karşısındayız”

Yayınlanma Tarihi: 19 Haziran 2021 okunma

Başkan Öztürk, “Yanlışın Karşısındayız”
Siyaset
0

Bir dizi temaslarda bulunmak için Karadeniz turuna çıkan Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Yönetimi Ünye’de partililerle bir araya geldi.

Yeniden Refah Partisi Teşkilat Başkanı Naim Öztürk, yardımcılarıyla birlikte Samsun-Bafra ilçesinde temaslarının ardından Ünye’ye geldi. Ünye İlçe Teşkilatı ile kahvaltılı programda bir araya gelen Öztürk, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Öztürk, “Yeniden Refah, Milli Görüş Fikriyatının Vücut Bulmuş Halidir”

Atatürk Parki Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda konuşan Yeniden Refah Partisi Teşkilat Başkanı Naim Öztürk, “Yeniden Refah Partisi her ne kadar 2 yılı dolduran bir siyasi parti görünümünde olsa bile mazisi eskilere dayanan, özellikle Milli Görüş fikriyatının vücut bulmuş hali 1969’lardan itibaren Milli Nizam, Milli Selamet, Refah Partisi, Fazilet Partisiyle devam eden ve bugüne kadar da Yeniden Refah Partisi ile siyasi hayatına devam eden bir akımın, bir görüşün, bir fikriyatın geliştirmiş olduğu yerli ve milli bir hareket olduğunu biliyorsunuz. Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamın da liderliğinde çıkış yaptığımız andan itibaren Yeniden Refah Partisi’nin de içinde bulunduğu bu görüş; 1969’dan itibaren ahlak ve maneviyatı ve yaygın kalkınmayı, sanayileşmeyi ve gelişmeyi, yeni bir medeniyet anlayışını ön planda tutmuş bunun etrafında siyaset yapmış, bugüne kadar da bu görüşlerden hiç vazgeçmemiş bir fikriyatın yolu yordamı olmuş ve bu hareketi bizlere kadar getirmişler” dedi.

Öztürk “Bir Siyasi Partinin Ne Olduğunu Öğrenmek İçin Ekonomiye Bakışı, Medeniyet Anlayışı Ve Ahlaki Yapı Ne Olacak Ona Bakmak Lazım”

Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye’de bugün internet partileri de dahil yaklaşık 117 siyasi parti var. Büyük bir ihtimalle seçime de yaklaşık 20 parti iştirak edecektir. Görüntüye baktığımızda her partinin başka başka fikirleri var. Ancak işin merkezine baktığımızda birçok partinin söylemleri dışında birbirinden farkı olmadığını biliyoruz. Meselenin iç yapısına dinamiğine bakacaksınız. Söylemlerine değil. Bir siyasi partinin ne olduğunu öğrenmek için ekonomiye bakışı, medeniyet anlayışı ve ahlaki yapı ne olacak ona bakmak lazım. Görünürde herkes Millici, maneviyatçı, kalkınmayı ön planda tutan bir zihniyete sahip ama baktığınız zaman hiçbir siyasi parti bir iki tanesi hariç, ekonomide, borsada, hayatımızda faizsiz bir söylem içinde değil. Medeniyet anlayışına baktığınızda yeni bir medeniyet anlayışı ifade eden yok. Bütün siyasi partilerin medeniyet dediklerinde akıllarında Avrupa medeniyeti var. Oysa biz bin yıllık medeniyetin mütessepleriyiz”

Öztürk “Biz Yapılan Yanlışın da Karşısındayız”

Ekonomiden Kalkınmaya ülke sorunlarını değerlendiren Öztürk, “Kimse kusura bakmasın ama Saray’a yakın bir kaç müteahhidin vergi borçları olan 500 Milyondan tutun, 6 Milyar Liraya kadar olan vergi borçları affediliyor. Cumhurbaşkanının özel izni ile affediliyor. Ama 2 Milyona yakın asgari ücretlinin maaşlarından alınan vergi çatır çatır alınıyor. Malesef bu böyle. Uyuşturucu konusunda her üç çocuktan en az biri mutlaka bir kez olsun denemiş. Hem de ilkokul seviyesinde. %99’u müslüman, muhafazakar olan bir toplumda bunlar oluyor. Fuhuş %600 artmış. 120 tane hapishane yaptık müşterisi hazır hemen doluyor. Ne kadar şehir hastanesi yapıldı müşterisi hazır hemen doluyor. Suç yolu da açık, sevap yolu da açık diyorlar. Ancak ecdadımızın yaptıkları uygulamalara baksak sorun çözülecek. Bazı şeyleri çok unuttuk. İyiyi doğruyu kim yapıyorsa destekleyeceğiz, hayrı kim yapıyorsa destekçisiyiz. Ancak yapılamayanlar var. Bugün sen iktidardan indin başka bir zihniyet geldi. Senin yaptıklarını bir bir bozacak. Ahlaksızlık, fuhuş bu kadar artmışken bakın 30 bin kadın İçişleri Bakanlığına vesika talebinde bulunmuş. Muhafazakar, dindar yapının iktidarında bunlar oluyor. Bu nedenle biz yapılan yanlışın da karşısındayız” diye konuştu.

Ocak, “Yeniden Büyük Türkiye Hedefine Ulaşmak Adına Var Gücümüzle Çalışacağız”

Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Başkanı Harun Ocaki se “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Maddi ve manevi anlamda zorluklar yaşıyoruz. Eş, dost ve akrabalarımızı kurban verdiğimiz malum hastalıktan dolayı ülke satında olduğu gibi Dünya genelinde de zor günler yaşıyoruz. Sabır ve metanetle atlatmaya çalıştığımız malum hastalığı yüce Allah’ın izni ile tez zamanda atlatırız inşallah. Yeniden büyük Türkiye hedefiyle aralıksız çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen Ünye ilçe Başkanı Ocak, “Partimiz kurulduğu ilk yılda bu hastalığın yaygınlaşması çalışmalarımızı ve tanıtımlarımızı olumsuz yönde etkilediği açık bir gerçektir. Toplumun değerlerini sürekli göz önünde tutmak suretiyle devlet idarecilerimizin aldığı kararlara muntazaman riayet ettik. Tabi bu durum ilçe teşkilatı olarak büyümemize sekte vurdu. Salgının bitmeye yüz tuttuğu şu günleri milat edinerek çalışmalarımıza hız vermek adına bu programı tertip ettik. Bugünü takip eden günlerde daha fazla gayret ederek Yeniden Refah Partimizi ülkemizin en güzide partisi yapmak, topluma fayda sağlamak ve yeniden büyük Türkiye hedefine ulaşmak adına var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Programda ayrıca partiye yeni katılan üyelere rozetleri takılırken Teşkilat Başkanı Öztürk ve beraberindekiler esnaf ve vatandaş ziyaretinde de bulundu.

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.