son haberler

Başkan Şentürk’ten İnsan Hakları Günü Mesajı

Yayınlanma Tarihi: 10 Aralık 2020 okunma

Başkan Şentürk’ten İnsan Hakları Günü Mesajı
Siyaset
0

1948’de İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilmesiyle İnsan Hakları Günü olarak 10 Aralık ile ilgili İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk bir mesaj yayınladı.

İnsan hakları ihlallerine hep beraber karşı koyma düşüncesinin bir sonucu olarak İnsan Hakları Evrensel Beyanamesi’nin önemine dikkat çeken Şentürk;” iyi şartlarda çalışma, işini özgürce seçme ve işsizlikten korunma gibi insan haklarının ihlal edildiğini ve korunamadığını görmek üzüntü verici” dedi.

“İyi Koşullarda Çalışma Hakkı Ülkemizde En Çok İhlal Edilen Haktır”
İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, işsizlik oranlarının her geçen gün arttığını, genç işsizlerin yurtdışında iş bulup yaşama isteklerini ve istihdamdaki sorunların bir an evvel çözülmesi gerektiğinin altını çizdi. Şentürk; ” En temel insan haklarımızdan olan iyi koşullarda ve iyi ücretlerle çalışma hakkı maalesef ki ülkemizde en çok ihlal edilen haktır. Her sene açıklanan ve gittikçe artan işsizlik oranları bir kez daha göstermiştir ki, insan hakları ihlal edilmekte ve korunamamaktadır. Gençlerimiz bir kaç üniversite bitirip , bugün işsiz geziyorlar ve kendi ayakları üstünde duramıyorlarsa bu insan hakkı ihlalinin en açık örneğidir. İstihdam konusunda liyakatın ön plana alındığı ve hak eden insanların hak ettikleri yerlerde çalışmaları, ihlal edilen insan haklarının bir nebze önüne geçecektir. Umuyorum ki gelecekte bu sorunlara çözüm bulunsun ve insana yakışır bir yaşam sürmek için insan haklarımız korunsun” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.