son haberler

“Bu İttifak, Alternatif Yok Diyenlere”

Yayınlanma Tarihi: 22 Nisan 2015 okunma

“Bu İttifak, Alternatif Yok Diyenlere”
Siyaset
0

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine ittifak yaparak girecek olan Büyük Birlik Partisi(BBP) ve Saadet Partisi(SP), Ordu’da ki Milletvekili Aday Tanıtım Programının 2.’sini Ünye’de gerçekleştirdi. SP Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, “Bu ittifak insanların gönüllerinde ve vicdanlarında yer bulmuştur. Bu ittifak, alternatifsiz görünen sürece, alternatif yok denen söylemlere alternatif olacaktır” dedi.

Ünye Alyans Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen aday tanıtımına; SP İl Başkanı Erkan Temiz, BBP İl Başkanı Nejdet Ersoy, SP İlçe Başkanı Özgür Şahin, BBP İlçe Başkanı Erol Özkan, Alperen Ocakları İlçe Başkanı Atakan Eroğlu, Anadolu Gençlik Derneği İlçe Başkanı Mehmet Can, Milletvekili Adayları Muhittin Açıcı, Muammer Bilgiç, Necati Kırış, Abdullah İstikbal, Mehmet Kartal, parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşma yapan Saadet Partisi Ordu Eski İl Başkanı Şerif Altındal; “Biz zaten öteden beri birbirimizi arıyorduk ve bulduk, ittifak yaptık. Barajla ilgili bir sıkıntı mı var, bu yüzden mi ittifak yaptınız dendi. Bizim baraj sıkıntımızın olmadığını gördüler ve korkuyorlar. Ancak önemli olan kabirde verilecek hesap barajı, önemli olan onu aşmak” dedi.

“Bu İttifak Millet İçin”
Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanı Nejdet Ersoy; “Bu ittifak kendimiz için değil millet için. İçinde bulunduğumuz durum hiç iç açıcı değil. Ak günler dediler ama kara günler yaşıyoruz. Kötü gidişe dur demek için, bu milli ittifak bir çaredir, kurtuluş yoludur. Birlik için de saadet, saadet içinde birlik diyoruz. İktidarın anahtarını almak için yola çıktık, hayırlı olsun.”

“Hedef Küçülttüler”
Saadet Partisi Ordu İl Başkanı Erkan Temiz; “Bu ittifakın gücünü birileri çok iyi anladı aslında. Meydanlarda 400 milletvekili verin diyenler, şimdi 330 verseniz de yeter diyor ve hedefi küçülttüler. İki gün önce aynı şahıs “koalisyonlar tehlikelidir’ dedi. Bunu söyleyen Sayın Cumhurbaşkanımız. Öyle ifadeler kullanıyor ki kendisi gibi hareket etmeyen, kendisini desteklemeyenleri ötekileştiriyor ama bizi bunlar ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren bunları analiz edip kendi gücümüzün farkına varmak. Ulusal kanallar ısrarla 4 büyük partiyi vurguluyor. Çünkü bu 4 patiden biri iktidara gelirse küresel sistemi etkilemeyecek, ekmeklerine yağ sürecekler” açıklamasında bulundu.

Programda kısa bir konuşma yapan Büyük Birlik Partisi Ünye İlçe Başkanı Erol Özkan ise ; “Birlik için de saadet, saadet için de birlik diyoruz. İktidarın anahtarını almak için yola çıktık, hayırlısı olsun” dedi.

“Bu İttifak, Alternatif Yok Denen Sürece Alternatif Olacaktır”
Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin; “İçinde bulunduğumuz süreç çok önemli. Genel seçim sadece yaşadığımız topraklardaki insanlar için değil, tüm mazlumlar için, İslam Âlemi için önemli. Herkesin hak ve adalet içerisinde yaşayabilmesi için bir araya gelmiş Türkiye’nin kadim geçmişine sahip çıkmalıyız. Bu ittifak insanların gönüllerinde ve vicdanlarında yer bulmuştur. Bu ittifak, alternatifsiz görünen sürece, alternatif yok denen söylemlere alternatif olacaktır” açıklamasında bulundu.

“Bu İttifak İktidara Gelecektir”
5. sıra milletvekili adayı Mehmet Kartal; “Türkiye’nin hali ortada. Yıllardır siyasetin içerisinde bulunduk. Güvenlik sıkıntımız var, refah olarak insanlar dibe vurmaya başladı, TBMM’de ki siyasi irade milletin sorunlarını unuttu birbiriyle kavgaya tutuştu. Bizim milletimiz böyle bir Meclisi hak etmiyor. Ondan dolayı bir araya geldik, işbirliği ve ittifak yaptık. İnşallah bu ittifak dalga dalga büyüyerek iktidara gelecektir. Bu ittifak maya tutmuştur” dedi.

“Sonuna Kadar Mücadele Edeceğiz”
4. sıra Milletvekili Adayı Abdullah İstikbal; “Bugün Cumhurbaşkanlığı seçiminde % 35 sandığa gitmeyen seçmenimiz var. Bizim inancımızda mücadele etmek vardır. Sonuna kadar da mücadele edeceğiz. Bu topluluğun yani Saadet ve Büyük Birlik ittifakının iktidar olması için, kararsız seçmenin karar vermesi için çalışmamız gerekiyor” diye konuştu.

“Yanlışları Birilerinin Söylemesi Lazım”
3. sıra Milletvekili Adayı Necati Kırış; “Bazıları için Kutadgu Bilig ilkelerine ihtiyaç olmayabilir ama günümüzde devlet yönetiminde ki ehliyetsizlik ve liyakatsizliği gördükçe bu ilkelerin ne kadar lazım olduğunu görüyoruz. Devlet yöneticisi bugün söylediğini 2 gün sonra farklı söyler mi? Üstelik bunu sürekli yapar mı? Malum zat sürekli bunu yapıyor. Yanlışlar çatır çatır yapılıyor, yalanlar çatır çatır söyleniyor ama bir kişide çıkıp sen yalan söylüyorsun diyemiyor. İşte tehlike bu. Bunun yanlış olduğunu birilerinin söylemesi lazım” dedi.

“Dünyayı Hükümetler Yönetmiyor”
2. sıra Milletvekili Adayı Muammer Bilgiç; “Her insan doğduğunda çıplaktır. İnsanın suya, yiyeceğe, giyeceğe ve meskene ihtiyacı vardır. Bu insanların ortak ihtiyacıdır. Yeryüzü 40-50 milyar insanı doyurur, susuz bırakmaz ancak batılılar diyor ki, insan insanın kurdudur. Bu zihniyetle yetişen batılı kafa, emperyalist kafa bu gezegende 21 milyar insanı susuz bırakmıştır. 5 tane aile parayı elinde tutuyor. Sadece futbolda harcanan parayla yoksulluk önleniyor. Bunun Türkiye ile ne ilgisi var? Dünyayı hükümetler yönetmiyor. Bunu anlamadan bizim derdimizin ne olduğunu anlayamazsınız” diye konuştu.

“Bizim Derdimiz Mecliste Caka Satmak Değil”
1.sıra Milletvekili Adayı Muhittin Açıcı; “Bizim derdimiz meclisin içine girip caka satmak değil. Asgari ücretle 30 milyon insan açlıktan kıvanırken, 20 bin üzerinde maaş alarak keyif sürmek değil. Tıpkı Rusya’da ki gibi yeni baştan aynaya bakıp toplum olarak kendimize çeki düzen vermek zorundayız, her anlamda. Cumhuriyet tarihinde, kim geldiyse bir avuçluk azınlık mutlu oldu. Cihan tarihinin en büyük vurgunu yapıldı. Hakikatler söylendiği gibi değil” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.