son haberler

CHP 98. Yaşını Kutluyor!

Yayınlanma Tarihi: 9 Eylül 2021 okunma

CHP 98. Yaşını Kutluyor!
Siyaset
0

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Teşkilatı, 98. Kuruluş yılını Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle kutladı.

CHP’nin kuruluşunun 98. Yılı kapsamında Ünye İlçe Teşkilatı Cumhuriyet Meydanı’nda, Parti İlçe Sekreteri Köksal Atay’ın Atatürk Anıtına Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Maral, Şehir Dışında Olduğundan Katılamadı

CHP İlçe Başkanı İsa Maral’ın şehir dışında olması dolayısıyla katılamadığı törende CHP Ünye İlçe Teşkilatı adına konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Sencar, “İşgalci kuvvetlere karşı savaşan tüm cemiyetleri Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kendi çatısı altında toplayarak milletimizin bağımsızlığını cephede savunan Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, 9 Eylül 1923 tarihinde Türkiye’nin ilk siyasi partisi olarak tarih sahnesine çıktı” dedi.

CHP’nin kuruluşun ve kurtuluşun partisi olduğunu işaret eden Sencar, “Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi adını alan bu partinin neferleri hiçbir koşulda Atatürk’ün ve Cumhuriyetimizin ilkelerinden sapmadan vatanı her daim müdafaaya 98 yıldır olduğu gibi bugün de devam ediyor. Kuruluşun ve kurtuluşun partisi olarak Cumhuriyetimizin, her mücadelede en ön saflardaki koruyucularıyız. Cumhuriyet’in ilanından tam 50 gün önce kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olmak, tam da bu sebeple ağır bir sorumluluktur. Atamızın ‘Benim iki büyük eserim var; Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözlerinin ağırlığını ve sorumluluğunu partimizin çatısı altında her daim hissediyor ve büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Bu bilinçle, Cumhuriyetimizin temel taşları Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Devrimcilik ve Devletçilik ilkelerini simgeleyen altı oku parti bayrağımızda gururla taşıyoruz. Biliniz ki, ülkemizin, milletimizin çıkarlarına el uzatanlar, Cumhuriyet düşmanlığı yapanlar her daim karşılarında damarlarımızdaki o asil kandan aldığımız cesaretle korkusuzca savaşan bizleri bulacaktır. Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm genel başkalarımıza, Cumhuriyet Halk Partisi’ne emek veren tüm partililerimize saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.