son haberler

“Çöplük Gelişmeye, Sular Kesilmeye Başladı”

Yayınlanma Tarihi: 29 Haziran 2015 okunma

“Çöplük Gelişmeye, Sular Kesilmeye Başladı”
Siyaset
0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ünye İlçe Başkanı Orhan Bodancı, suların sık sık kesilmesi, acı su çeşmelerinin kapatılması ve Altınordu Çöpü’nün Ünye’ye dökülmesini sert bir dille eleştirerek, “Ünye çöplüğü gelişmeye, sular kesilmeye ve Ünye Kerbela’ya dönmeye başladı” dedi.

Son günlerde Ünye’de ilginç olaylarla karşılaştıklarını belirten CHP Ünye İlçe Başkanı Orhan Bodancı, Ünye ve büyük şehir belediyesinde akla gelmeyecek ve hayal edemedikleri ancak gerçek olan olayların yaşandığını belirterek, “AKP’nin onlar hayal bile edemez biz gerçekleştirdik adlı sloganları artık yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Ünye Belediyesi’ne ait çöplük gelişmeye, Ünye’deki sular kesilmeye ve Ünye Kerbela’ya dönmeye başladı” dedi.

“Çöpler Gizlice Ünye’ye Dökülüyor”
İlçe Başkanı Bodancı, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı, seçim kampanyasında daha önceki yıllarda çekilmiş çöp görüntüleriyle Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun’un Ordu’nun çöp sorununu çözemediğini iddia etmişti. Seyit Torun Ordu’daki çöp sorununun yüzde seksenini gerçekleştirdiği projelerle çözmüştü, kalan çöpler depolanıyordu. Maden, pet şişe, kağıt gibi çöpleri ayrıştırıp, ekonomiye kazandırıp satarak belediyeye kaynak sağlıyordu. Kalan çöpleri de Ünye Çimento ile bir anlaşma yaparak çimento yakıtı olarak gönderiyordu. Yeni seçilen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı tebrik ediyorum, kendisi çöp sorununu çok güzel bir şekilde çözdü. Ordu’nun çöplerini gece hırsızlar gibi arabalarla Ünye çöplüğüne dökmeye başladı. Ordu’nun çöp sorununu çözdü ancak Ünye çöplüğünü daha fazla büyüttü. Ünye Belediye Başkanı, sivil toplum kuruluşlarını ve Ünyeli vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya ve sessiz kalmamaya çağırıyorum. Ünye Ordu’nun çöplüğü değildir ve Ünyeliler bunu hak etmiyor” diye konuştu.

“Biz Derken Gülüyorlardı”
“Büyükşehir yasası çıktığında, doğal kaynaklardan kendi çabalarımızla getirdiğimiz suya bile saat takılıp, fatura kesilip para vereceğimizi söylediğimizde bize gülmüşlerdi” diyen Bodancı, “Bunun bir örneğini Fevziçakmak Mahallesi’nde yaşıyoruz. Bu zamana kadar yeten su, Ordu Büyükşehir Belediyesi olunca yetmemeye başladı. Fevziçakmak Mahallesi’nde bu acı su çeşmelerini kaldırmadan önce mahalle muhtarına ve ihtiyar heyetine sorulması gerekirdi. Birbirine yakın çeşmelerden biri kapatılıp diğeri açık tutulabilirdi. Bizim itiraz ettiğimiz asıl konu halka sormadan ben yaptım oldu ve halka rağmen iş yapmalarıdır” ifadelerini kullandı.

“Doğru’nun Yanında, Yanlışın Karşısında Olduk”
İdarecilerin icraatlarını yapmadan önce kentte yaşayanlara sormaları ve ortak akıl oluşturmaları gerektiğine dikkat çeken Bodancı, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman yapılan iyi işlerin yanında olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Vatandaşın karşı olduğu veya vatandaşa rağmen yapılan işlerin karşısında olacağız. Ordu Büyükşehir Belediyesi, çöp konusunda aynı tavrını sürdürürse, sivil toplum kuruluşlarıyla beraber örgütlenerek Ünye çöplüğünde eylem yapmayı düşünüyoruz. Bu konuda Ünye Belediye Başkanı ve AKP meclis üyelerinin sessiz kalmasını anlayamıyoruz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye meclis üyeleri olarak önerge vereceğiz ve ilk mecliste bunun cevabını isteyeceğiz. Diğer partilerin belediye meclis üyelerinden de aynı hassasiyeti bekliyoruz” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.