son haberler

‘Emeklileri Temmuz’da Rahatlatacağız’

Yayınlanma Tarihi: 1 Haziran 2015 okunma

‘Emeklileri Temmuz’da Rahatlatacağız’
Siyaset
0

AK Parti Ordu Milletvekili ve Milletvekili Adayı İhsan Şener, “Devletimiz güçlendikçe her kesime destekler sürecek. Emekliler için kanuni düzenlemeyi yaptık ancak Meclis’te muhalefet engel oldu. Temmuz ayında kanunları çıkartarak emeklilerimizi rahata kavuşturacağız” dedi.

Şener, AK Parti hükümetlerinin öncelikli olarak imkanı en azından olandan başlayarak kalkınmayı hedeflediğini anlatarak, “Biz öncelikli olarak imkanı en az olanların ellerinden tutarak yürümek istedik. Engellilerimiz, Sosyal güvenlik şemsiyesi altında olmayan vatandaşlarımız, devletin şefkatine muhtaç olan vatandaşlarımızı düşünerek projeler geliştirdik. Ordu’da 6 bin 500’e yakın engelli ailesine her ay 800 lira bakım maaşı ödeniyor. 23 bin çocuğumuza her ay eğitim yardımı, sosyal güvencesi olmayan, eşini kaybeden bayanlarımıza maaş ödüyoruz. Devletimiz güçlendikçe her kesime destekler sürecek” dedi.

emeklileri_temmuzda_rahatlatacagiz (2)“Sırada emekliler var” diyen Şener, “Şimdi emekliler var. Emekliler için kanuni düzenlemeyi yaptık ancak Meclis’te muhalefet engel oldu. Torba yasadan 68 madde çıkartıldı. Çünkü kanunu çıkartmamak için kürsüyü işgal ettiler, kavga ettiler, 28 saat mecliste nöbet bekledik kanunu çıkartmak için ama olmadı. Temmuz ayında kanunları çıkartarak emeklilerimizi rahata kavuşturacağız.”

Muhalefetin İktidar Hedefi Yok
‘Bizlere oy verin’ diyen diğer partilerin iktidar hedefi olmadığını söyleyen Şener, “Biz iktidar olacağız demiyorlar. Biz AK Parti’yi yıkacağız diyorlar. Sonra ne yapacaksın ‘Ses yok’ CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu çıkıyor hayalinin yüzde 30 oy almak olduğunu söylüyor. MHP ise HDP’nin barajı geçmesi için çalışıyor. MHP, yıllardır PKK’ya karşı olduğunu söyleyen parti tek kelime HDP hakkında konuşmuyor. MHP, HDP’nin barajı aşması için çalışıyor. Hedefleri AK Parti’yi zayıflatmak. CHP parti programına koymuş, 28 Şubat’ta getirilen 8 yıllık kesintisiz eğitimi yeniden uygulamaya koyacağız diye. Amaç milletin kendi öz malı, kendi imkanları ile kurduğu İmam Hatipleri kapatmak. Hangi İmam Hatip Lisesi mezunu terörist grup içinde yer almıştır. Hangi İmam Hatip Lisesi mezunu devletin, milletin malına göz dikmiştir. İnançlı insandan bu devlete zarar gelmez.”

Ak Parti’nin Alternatifi Yok!
AK Parti milletin tamamını kucakladığını ifade eden Şener, “Biz ideolojik bir parti değiliz, milletin tamamını birbiriyle barıştırmak isteyen bir partiyiz. Alevileri-Sünnilerle, Kürtleri-Türklerle, Şeriatçıları-Laiklerle, İslamcıları-Ateistlerle barıştırmak, herkesin birbirine saygılı olmasını, ortak olarak bu topraklarda birlik ve bütünlük içinde yaşanılmasını isteyen bir partiyiz. Dua ediyorum, Allah bu millete AK Parti’den daha iyi hizmet edecek bir parti varsa onu iktidar yapsın. Ama yok. Biz iddialıyız, projelerimizle, duruşumuzla, imkânlarla bu millete hizmet ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. Ötekileştirmeden birlikte yolumuza devam edeceğiz. AK Parti’ni alternatifi henüz yok. Yolumuz açık olsun.”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.